niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaEdukacjaLaptopy dla uczniów: TOP 3 programy, które ułatwią naukę

Laptopy dla uczniów: TOP 3 programy, które ułatwią naukę

Nie tylko bezpieczeństwem powinien żyć laptop ucznia (a w szczególności darmowy laptop 4-klasisty, o czym pisaliśmy TUTAJ). Aby z urządzenia można było korzystać w pełni, niezbędne są podstawowe programy graficzne i biurowe. Co wybrać, aby zapewnić najmłodszym (i tym trochę starszym) wygodną i efektywną pracę? Podpowiadamy.

Microsoft Office – niezbędny do nauki i pracy

Widząc, że Microsoft coraz mocniej ogranicza darmowe wersje programów (np. w tym roku ogłosił, że WordPad zostanie usunięty w kolejnych wersjach systemu Windows) warto pochylić się nad oprogramowaniem, z którego korzysta się praktycznie wszędzie. Microsoft Office 2019 – na pierwszy rzut oka trochę kosztuje, ale w zamian otrzymujesz stabilną, nowoczesną technologię i niezwykły komfort pracy. Tym bardziej, że z tego rozwiązania korzystają szkoły – uczniowie uczą się obsługi Worda, PowerPointa i Excela. To oprogramowanie niezbędne z punktu widzenia prac domowych i przygotowywania szkolnych projektów. 

Pakiet Microsoft Office 2019 Home & Student zawiera 4 aplikacje:

  • Word – do tworzenia i edycji dokumentów.
  • Excel – arkusz kalkulacyjny.
  • PowerPoint – do tworzenia prezentacji.
  • OneNote – notatnik elektroniczny.

Omawiany pakiet jest przeznaczony do użytku domowego i można go zainstalować na 1 stanowisku PC lub Mac. Został stworzony specjalnie z myślą o uczniach i studentach. Dobrą wiadomością jest fakt, że to wydatek jednorazowy – po zakupie nie wymaga odnawiania licencji. To sprawia, że ta inwestycja z pewnością zwróci się w kolejnych latach, a przede wszystkim – zaoszczędzi sporo czasu i nerwów. 

Licencję na Microsoft Office 2019 Home & Student kupisz TUTAJ.

CorelDRAW – perfekcyjna praca z grafiką, od projektu po realizację

Kolejnym programem w który warto zainwestować jest CorelDraw Graphics Suite w wersji dla uczniów i nauczycieli. To szczególnie ciekawe rozwiązanie dla osób zainteresowanych obróbką graficzną i tworzeniem całkiem nowych projektów. Nadaje się zarówno dla początkujących adeptów projektowania graficznego i edycji zdjęć, a także dla użytkowników szukających przyjaznego i łatwego w obsłudze programu do profesjonalnych projektów szkolnych lub naukowych.

W pakiecie znajdziesz:

  • CorelDRAW® – do tworzenia grafiki wektorowej i przygotowywania układów stron.
  • Corel PHOTO-PAINT™ – do obróbki zdjęć, ich ulepszania i retuszowania.
  • Corel Font Manager – do przeglądania czcionek i zarządzania nimi.
  • Corel PowerTRACE™ – do przekształcania map bitowych w edytowalne grafiki wektorowe (narzędzie wbudowane w program CorelDRAW).
  • CAPTURE™ – do przechwytywania zawartości ekranu (tylko w wersji dla Windows).
  • AfterShot™ HDR – do szybkiego edytowania zdjęć w formacie RAW.

Całość zawiera kilka tysięcy grafik, czcionek clipartów, szablonów oraz wypełnień tonalnych, wektorowych i bitmapowych. To gwarancja nauki i doskonałej zabawy z wręcz nieograniczonymi możliwościami tworzenia. 

Bezterminową licencję na jedno urządzenie kupisz TUTAJ. To kolejny wydatek – ale jednorazowy. Można z niego korzystać przez kolejne lata nauki – całkowicie bez dodatkowych kosztów.

Pinnacle Studio – twórzcie filmy jak profesjonaliści

Pinnacle Studio to kolejna bezterminowa licencja, którą warto posiadać – czyli kupujesz raz, a korzystasz cały czas. To intuicyjne oprogramowanie do edycji wideo dla urządzeń z systemem Windows.

Jego szeroka gama kreatywnych narzędzi, takich jak animacja poklatkowa, kolor selektywny, zmiana tempa, edytowanie nagrań z dwóch kamer, a do tego setki efektów, filtrów, przejść, tytułów oraz nowych grafik sprawiają, że w domowym zaciszu można poczuć się jak profesjonalista. To świetne narzędzie do rozpoczęcia przygody z obróbką wideo, ale także dobre rozwiązanie dla bardziej zaawansowanych użytkowników. 

Pinnacle Studio w wersji elektronicznej, możesz kupić TUTAJ

Tekst, dane, grafika, wideo i… bezpieczeństwo!

Wybierając polecane przez nas programy dajesz swojemu dziecku możliwość rozwoju i nauki przez zabawę. Umiejętna obsługa tych rozwiązań przyda się też w dorosłym życiu – gdzie praktycznie w każdej firmie Microsoft Office jest podstawą, o której nawet często nie wspomina się podczas rekrutacji. Tak już jest, że to aplikacje, bez których ciężko się obejść. 

Korzystając z programów do obróbki graficznej i wideo otwierasz szeroko drzwi na wiedzę. Być może Twoje dziecko całkowicie zakocha się w tworzeniu i kreatywności, wyrastając na wspaniałego grafika albo fotografa? Może zostanie producentem filmowym? Kto wie co przyniesie przyszłość. Możliwości możesz mu jednak pokazać już teraz. Wystarczy do tego odpowiedni program.

Ale żeby nauka i zabawa mogła przebiegać bez większych przeszkód, niezbędnym wyposażeniem każdego komputera powinien być program antywirusowy. Takie rozwiązanie działa w tle, często dodatkowo przyspieszając i optymalizując pracę urządzenia (a przy programach graficznych to ważne!).

I tutaj mamy dla Ciebie niespodziankę. Zdajemy sobie sprawę, że wyprawka szkolna nie należy do małych wydatków, dlatego obniżyliśmy cenę jednego z najlepszych antywirusów na rynku prawie o 20% (w stosunku do ostatniej najniższej ceny występującej w ciągu 30 dni przed wprowadzeniem obniżki). 

Sprawdź, co dokładnie dla Ciebie przygotowaliśmy: 

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?