wtorek, 27 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAppleKTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?

KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?

W ostatnich dniach miłośnicy Iphonów, oraz Ipadw przeżyli chwile strachu kiedy to Apple wezwało ich do natychmiastowej aktualizacji systemu IOS na ich urządzeniach.
Taka nagła reakcja została spowodowana nagłym atakiem wirusa szpiegowskiego na systemy Apple. Nowy wirus podobno wyszukuje wad w systemie i powiela je wielokrotnie.

Po przeprowadzeniu śledztwa szefostwo Apple stwierdziło, że atak był głównie skierowany na posiadaczy urządzeń z Środkowego Wschodu. Jednym ze sposobów na zarażenie telefonu „robalem” jest zaproszenie smsem, aby wejść na zainfekowany link. Taki właśnie sms przyszedł kilka dni temu do mieszkańca Emiratów Arabskich. Ten jednak mający doświadczenie z takimi pułapkami, wolał to zdarzenie zgłosić i od tego zaczęła się cała procedura nagłej reakcji, aby ochronić nową wersją Firmware wszystkie urządzenia spod znaku jabłka.
Biorąc pod uwagę, takie błyskawiczne działania, można się tylko domyślać jak bardzo sprawa jest poważna. Zrobiona „dziura” przez złośliwe oprogramowanie, miała dać hakerom dostęp do danych dających na przykład dostęp do portali społecznościowych, czy nawet kont mailowych.

CZY NOWA AKTUALIZACJA UCHRONI UŻYTKOWNIKÓW?

Apple twierdzi, że tak. Z drugiej strony daje do zrozumienia że koszt wyprodukowania tak potężnego wirusa musiał być ogromny, dlatego i Apple zwiększyło ochronę swoich serwerów i danych, nie wiedząc do końca z kim mają do czynienia, oraz kiedy nastąpi kolejne zagrożenie.

W takich chwilach dobrze pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu Iphonów i Ipadów. Przezorność jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła, a i solidnych propozycji jest kilka.

Z naszej strony możemy polecić między innymi Kaspersky Total Security, BitDefender Total Security Multi Device, czy też Norton Mobile Security, które w stu procentach wykryją ataki spyware i malware zanim jeszcze „dotkną” naszego systemu, nie obciążają naszej baterii , ani nie obciążą transferu internetowego. W funkcjach mamy jeszcze dostęp do bezpiecznej przeglądarki, dzięki której bez ryzyka możemy wykonywać transakcje bankowe.
Oczywiście nowa aktualizacja od Apple jest zalecana, ale w przypadku kolejnego potknięcia giganta elektroniki, mamy kilka powyższych alternatyw na dodatkową ochronę.

PODOBNE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?