poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderMajowy test pakietów antywirusowych

Majowy test pakietów antywirusowych

Av-Comparatives, austriacki ośrodek badający skuteczność oprogramowania antywirusowego, opublikował swój najnowszy raport.

av comparative test maj 2014Real-World Protection Test

Tym razem zaprezentowane zostały wyniki Real-World Protection Test – analizy zachowania i skuteczności ochrony pakietów przed zagrożeniami, w warunkach najbardziej odpowiadających rzeczywistym. W badaniu w maju 2014 roku uwzględniono 24 programy antywirusowe w ich najbardziej aktualnych wersjach (z ustawieniami domyślnymi). Najważniejszymi kryteriami, jakie miały wpływ na rezultaty testu była ilość zablokowanych zagrożeń oraz ilość fałszywych alarmów, o jakich informowało oprogramowanie.

Tym razem najskuteczniejszym pakietem bezpieczeństwa okazał się Bitdefender Internet Security 2014, osiągając stuprocentową skuteczność ochrony oraz nie zgłaszając żadnego fałszywego alarmu. Tuż za nim znalazł się Kaspersky Internet Security 2014 (100% zablokowanych zagrożeń i 0 fałszywych alarmów). Bardzo dobre wyniki osiągnęły także produkty Panda Security (100% zablokowanych zagrożeń, 1 fałszywy alarm), Quihoo (odpowiednio: 99,7% i 0), ESET (99,4% i 0), F-Secure (99,4% i 0).

Ochrona a wydajność komputera

Av-Comparatives opublikował również majowy raport dotyczący wpływu oprogramowania antywirusowego na wydajność chronionego urządzenia. Analizowano wykorzystanie zasobów systemowych przez działający w tle program, a co za tym idzie – jego oddziaływanie na szybkość pracy na komputerze (instalowanie aplikacji, kopiowanie, archiwizowanie, otwieranie dokumentów itp.). Okazało się, że najlepsze wyniki osiągnęły m. in. pakiety Bitdefender, Baidu oraz Kaspersky Lab, i to one pozwalają na najbardziej komfortowe korzystanie z komputera przy zachowaniu bezpieczeństwa i skutecznej ochronie przed zagrożeniami internetowymi.

 

Źródło: av-comparatives.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. A gdzie GData? Jego nie przetestowali, bo by pewnie zajął pierwsze miejsce. Wg AV-test tak właśnie było. GData wyprzedził nawet symanteca.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?