wtorek, 27 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaPanda SecurityPopraw bezpieczeństwo swojego komputera

Popraw bezpieczeństwo swojego komputera

Panda Security przedstawia pięć prostych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa Twojego komputera i innych urządzeń.

Chroń urządzenia i dane przed atakami

Już niemal każda codzienna aktywność opiera się na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Zakupy, płatności, szkolenia, uzyskiwanie informacji, rozrywka czy praca – dziś nie wyobrażamy sobie ich bez dostępu do Internetu. Nic więc dziwnego, że celem przestępców coraz częściej stają się komputery i urządzenia mobilne, za pomocą których łączymy się stale z siecią. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, ich danych i finansów, specjaliści Panda Security przygotowali 5 prostych wskazówek, których zastosowanie może znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa Twoich osobistych lub domowych urządzeń.

computer-security-tipsBezpieczny komputer i dane

  1. Stosuj wbudowane narzędzia bezpieczeństwa

Dla wielu użytkowników są kłopotliwe lub irytujące, a co za tym idzie często zostają dezaktywowane. Tymczasem funkcje ochronne w urządzeniach (np. Kontrola konta użytkownika w systemie Windows, wymagająca podania nazwy użytkownika i hasła przy każdej próbie zainstalowania nowego oprogramowania na urządzeniu) stanowią pierwszą barierę, którą muszą pokonać cyberprzestępcy podczas prób ataków czy infekowania komputera.

  1. Podchodź do e-maili z dużą ostrożnością

Na całym świecie każdego dnia wysyłanych jest ponad 205 miliardów wiadomości elektronicznych, jest to więc jedna z najpopularniejszych metod komunikacji, często wykorzystywanych do cyberataków. Nic więc dziwnego, że Panda Security zaleca zachowanie dużej ostrożności podczas odbierania e-maili, a zwłaszcza otwierania załączników oraz klikania w zamieszczone w nich linki, które mogą być próbami ataków phishingowych wyłudzających poufne informacje użytkowników.

  1. Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe

Metody wykorzystywane przez cyberprzestępców są stale zmieniane i udoskonalane. Aby zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą ich ataków, warto chronić swoje urządzenia instalując zaufane i skuteczne oprogramowanie antywirusowe, które automatycznie testują i analizują pobierane pliki, bezpieczeństwo łącza internetowego oraz blokują i usuwają szkodliwe treści zanim zaatakują komputer. Zapobieganie infekcjom jest o wiele skuteczniejsze niż próby jego usuwania.

  1. Stosuj unikalne hasła

Przeciętny użytkownik posiada 26 kont internetowych. Nic więc dziwnego, że popularne jest korzystanie z tego samego hasła dla wszystkich lub kliku z nich. Tymczasem jest to wyjątkowo groźne zjawisko, przed którym przestrzegają eksperci Panda Security – złamanie hasła otwiera przestępcom drogę do wielu kont i wielu cennych informacji. Stosowanie unikalnych haseł dla każdego konta poprawia bezpieczeństwo, a jeśli mamy problem z ich zapamiętaniem warto skorzystać z Menedżerów haseł, generujących silne, indywidualne hasła i przechowujące je w bezpiecznym schowku.

  1. Uważaj na publiczne Wi-Fi

Bezpłatne hotspoty znajdziemy niemal wszędzie – w centrach handlowych, hotelach czy kawiarniach. Często jednak są one wykorzystywane do kolejnych ataków – cyberprzestępcy tworzą fałszywe sieci, służące do przechwytywania wszystkich przesyłanych i odbieranych przez użytkowników informacji. Nigdy nie mamy też pewności co do zastosowanych przez administratorów środków bezpieczeństwa. Korzystanie z darmowych publicznych sieci należy więc traktować jako ostateczność.

Źródło: pandasecurity.com

PODOBNE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Pamiętajmy o uważnym korzystaniu z portali społecznościowych, szczególnie facebook’a, na którym coraz krążą jakieś wirusy, które kradną nasze dane itp.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?