niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościNajlepsze sposoby chronienia się przed PRISM według Snowdena

Najlepsze sposoby chronienia się przed PRISM według Snowdena

Odkąd na jaw wypłynęły informacje o tajnym, szpiegowskim programie prowadzonym przez Stany Zjednoczone, programiści zaczęli szukać rozwiązań na zachowanie prywatności w takim stopniu, w jakim jest to możliwe. Jeśli chodzi o sam program, NSA od 2007 roku ma nieograniczony dostęp do danych znajdujących się na wszystkich gigantów internetowych. Korzystając z usług czy produktów Microsoftu, Apple, Google, Facebooka oraz innych tego typu, automatycznie dane o tobie mogą zostać przejęte oraz zbierane w bazie danych. Kontroli podlega dosłownie wszystko, począwszy od prywatnych wiadomości czy załączników przesyłanych za pomocą najpopularniejszych komunikatorów, ale także zasoby znajdujące się na dyskach, w tym główne zdjęcia oraz multimedia, wszystko, co jest przekazywane dalej jako transfer, a także dane umieszczane w serwisach społecznościowych, dane o loginach. Prześwietlane jest dosłownie wszystko. O programie szpiegowskim powiadomił świat Edward Snowden, a informacja ta została potwierdzona przez samo dyrekcje centrali wywiadu. Inwigilowana przez amerykański rząd może być dosłownie każda osoba na ziemi.

W takiej sytuacji kwestia bezpieczeństwa oraz prywatności stała się jedną z najważniejszych. Sam Snowden postanowił wskazać programy  i sposoby na zatrzymanie swojej prywatności jedynie dla siebie.

Narzędzia, jakimi posługuje się demaskator

Dobrą wiadomością jest, że ściganego przez rząd demaskatora za zdradę ojczyzny wciąż nie udało się złapać,  chociaż wysyłano za nim listy gończe. Co lepsze, za pomocą bezpiecznych narzędzi udało mu się opublikować najlepsze rozwiązania tego problemu.

Tor Browser

To pierwsze z narzędzi internetowych, których korzystanie zaleca Snowden. Posiada całe mnóstwo najróżniejszych opcji, w tym chyba najważniejszą – SecureDrop, za pomocą którego możliwe jest całkowicie anonimowe zamieszczanie w Internecie informacji. Przydatnym narzędziem według demaskatora jest również program OnionShare, za pomocą którego odbywa się całkowicie anonimowa wymiana plików. Nawet według danych NSA Tor Browser jest jedynym i niepowtarzalnym narzędziem, który nie ma sobie równych.

Bezpieczne korzystanie ze smartfonów

Jak się okazuje, bezpieczne i całkowicie anonimowe korzystanie ze swojego smartfona również jest możliwe. Niezbędne jest jednak zainstalowanie programu Signal, szyfrującego połączenia między stroną dzwoniącą a odbierającą połączenia. Wiadomości z kolei można wysyłać również w trybie offline, co jest bardzo pomocne.

PODOBNE ARTYKUŁY

2 KOMENTARZE

  1. Przyznam się, że sam nie zwracałem na to uwagi jeszcze niedawno. Zawsze jest myślenie „przecież mi się nic takiego nie wydarzy”. :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?