wtorek, 27 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderNajnowszy ranking antywirusów AV-Test

Najnowszy ranking antywirusów AV-Test

Niezależny ośrodek analityczny AV-Test, opublikował najnowsze wyniki swych badań. Dotyczyły one programów antywirusowych przeznaczonych dla systemu Windows 8 (i jego aktualizacji – Windows 8.1).

news_icon_certified_01(Należy tu zaznaczyć, że wszyscy najważniejsi producenci oprogramowania dostosowali już swoje dotychczasowe produkty do najnowszej wersji Windows.)

Przedstawiony ranking antywirusów opierał się na testach przeprowadzanych na urządzeniach z zainstalowanym Windows 8 w listopadzie/grudniu 2013 roku. Jako że system Windows 8 wyposażony jest w nowy program zabezpieczający firmy Microsoft (Windows Defender), to jego wyniki stanowiły bazowe wartości i to z nimi porównywane były osiągnięcia pozostałych badanych narzędzi.

W teście analizowano 25 najpopularniejszych antywirusów (ich najbardziej aktualnych wersji). Tak jak dotychczas, AV-Test brał pod uwagę trzy kryteria oceny: skuteczność w wykrywaniu złośliwych i groźnych aplikacji, wpływ na wydajność urządzenia i jego codzienne użytkowanie.

Najwyższe oceny pod względem skuteczności ochrony antywirusowej otrzymały m. in.  Bitdefender Internet Security, Kaspersky Internet Security, F-Secure Internet Security, Norton Internet Securityi G Data Internet Security. Wśród programów najmniej obciążających computer znalazły się: Bitdefender Internet Security, Kaspersky Internet Security i F-Secure Internet Security. Maksymalną punktację za użyteczność otrzymały Bitdefender Internet Security, Kaspersky Internet Security, ESET Smart Security, Norton Internet Security.

Zwycięzcami w tym rankingu, zdobywającymi maksymalna punktację we wszystkich zakresach, okazały się: Bitdefender Internet Security 2014 oraz Kaspersky Internet Security 2014.

Zaskakujący okazał się natomiast słaby wynik (zwłaszcza pod względem efektywności ochrony antywirusowej) Windows Defender.

AV_HEADER_windows8_Website_EN

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wyróżnionych w rankingu AV-Test programów:

https://www.omegasoft.pl/Bitdefender/Internet-Security

https://www.omegasoft.pl/Kaspersky/Internet-Security

 

Źródło: av-test.org

PODOBNE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Przygody z Avastem i mu podobnym skłoniły mnie finalnie do płatnego softu. Odżałowałem kasę, ale mam problem z głowy. Pakiety są mega wygodne. Mój komp śmiga na F-Secure w ogóle nie obciążony. Wystarczy zobaczyć jesienny AV Test, gdzie wpada rewelacyjnie – polecam. To dowód na to, że nie trzeba obciążać systemu kombajnem jak Kasper

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?