piątek, 14 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościJakie błędy najczęściej popełniamy korzystając z Internetu?

Jakie błędy najczęściej popełniamy korzystając z Internetu?

Nasze bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci jest uzależnione tylko i wyłącznie od naszej odpowiedzialności i przestrzegania podstawowych zasad. Poniżej wskazujemy najczęściej popełniane błędy, których należy unikać. Korzystanie z sieci Tor jest coraz powszechniejsze, jednak należy mieć na uwadze, że niektóre nasze działania mogą nie dać pożądanych efektów.

Podawanie niezaszyfrowanych haseł i loginów

Jeśli będziemy się logować do kont założonych wcześniej za pomocą przeglądarki Tor, automatycznie przestajemy być anonimowi. Informacje związane z logowaniem są zapisywane każdorazowo na serwerach, więc w ten sposób nawet nowy, wygenerowany adres IP będzie od razu powiązany jako z użytkownikiem konta. Bez względu na to, z jakiej przeglądarki korzystasz.

Logowanie się do kont zarządzających pieniędzmi

W ich przypadku logowanie się za pomocą dodatkowo szyfrowanych przeglądarek zwyczajnie nie ma sensu, a powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że konta tego typu i tak są jawne dla oferujących usługi. Logując się z przeglądarki Tor możesz jedynie przysporzyć sobie dodatkowych kłopotów – próby logowania się do tego samego konta z różnych adresów IP czy z różnych krajów mogą być automatycznie blokowane.

Korzystanie z dwóch sieci jednocześnie

Powolne działanie przeglądarki Tor jest dla nas najczęściej powodem do chęci uruchomienia w tradycyjnej na przykład filmu czy muzyki. Nie jest to jednak najfortunniejsze rozwiązanie podczas jednej sesji na naszym komputerze. W ten sposób nasze konta oraz numery IP mogą zostać w bardzo prosty sposób połączone ze sobą, a ty – zdemaskowany. Jeśli chcesz korzystać w normalnym trybie z tradycyjnej przeglądarki, musisz wcześniej zamknąć Tora.

Przesyłanie wrażliwych danych

W Internecie najbardziej powinniśmy uważać na sposób przesyłania wrażliwych danych. Żaden rodzaj informacji ani danych, czy to poufnych, czy też wrażliwych, nie powinno być przesyłane bez odpowiedniego zaszyfrowania. Wszakże nigdy nie mamy pewności, kto nas może podsłuchiwać czy szpiegować. Najprostszym sposobem na zabezpieczenie swoich danych jest spakowanie ich do archiwum oraz opatrzenie konkretnym, unikatowym hasłem.

Nieznane linki i pliki

W zasadzie podstawa zachowania bezpieczeństwa w sieci jest ograniczone zaufanie do wszystkich otrzymywanych plików oraz linków. Tyczy się to szczególnie wiadomości mailowych, w których nagminnie można znaleźć odnośniki do złośliwego oprogramowania. Wirusy można znaleźć nie tylko w programach czy w fałszywych załącznikach, ale również w plikach filmowych czy muzycznych.

PODOBNE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?