piątek, 14 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaTesty i rankingiBitdefender Family Pack – recenzja

Bitdefender Family Pack – recenzja

Szukając programu antywirusowego do zastosowań domowych można się bardzo łatwo pogubić w gąszczu tych wszystkich rozwiązań. Dlatego też przed wyborem najlepszego dla Twoich potrzeb programu, warto uzbroić się w dodatkową wiedzę na temat antywirusów. Dzisiaj mam okazję przestawić ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy muszą zabezpieczyć kilka czy nawet kilkanaście różnych urządzeń wszystkich członków rodziny. Jak sprawuje się w praktyce Bitdefender Family Pack? Przekonasz się czytając poniższą recenzję.  

Instalacja oraz konfiguracja 

Czy konfiguracja i instalacja Bitdefender Family Pack różni się w jakiś sposób od instalacji innych antywirusów? Zdecydowanie nie. Sam proces jest dziecinnie prosty i praktycznie każdy powinien sobie z nim poradzić bez większych problemów.  

Oczywiście zanim zaczniesz instalację musisz zaopatrzyć się w odpowiedni kod licencyjny, który warto nabyć w zaufanym sklepie – najlepiej takim, który bezpośrednio współpracuje z twórcami oprogramowania. Dzięki temu będzie nieco taniej niż w oficjalnym sklepie producenta, a z drugiej strony będziesz mieć pewność, że otrzymujesz dostęp do w 100% legalnego oprogramowania. Takim rozwiązaniem jest właśnie Omegasoft.pl – to legalne oprogramowanie Bitdefender z natychmiastową wysyłką na licencji na maila – co pozwala na korzystanie z programu już kilka chwil po jego opłaceniu. 

Po zakupie takiej subskrypcji musisz zarejestrować swój kod licencyjny. W tym celu zakładasz konto na stronie bitdefender.com/home. Po zalogowaniu naciśnij przycisk “Rozpocznij”, a następnie “Wprowadź kod”.  

Skopiuj i wklej otrzymany od w mailu kod aktywacyjny w pole „Wykorzystaj tutaj swój jednorazowy kod…” i naciśnij przycisk „Aktywuj”. Aby rozpocząć instalację programu, wybierz opcję „Dodaj nową subskrypcję” i kliknij „Potwierdź aktywację”. Dzięki temu zabiegowi masz dostęp do instalacji samego oprogramowania.

Dalej wybierasz odpowiednią opcję – zależnie od tego czy chcesz zainstalować Bitdefender Family Pack na tym urządzeniu, na którym aktualnie działasz czy innym. W przypadku wyboru pierwszej opcji, na urządzenie pobiera się pakiet instalacyjny. W przypadku drugiej możesz podesłać komuś link instalacyjny, dzięki któremu pobierze odpowiednie pliki na inne urządzenie bez konieczności logowania się do konta na stronie Bitdenfeder.com.  

Po pobraniu odpowiednich plików instalacyjnych (w przypadku komputerów osobistych na Windowsie jest to około 500 MB), zaczyna się instalacja. Jest ona tak właściwie ograniczona tylko do kilku prostych kroków. Podczas instalacji może się pojawić komunikat o tym, że należy usunąć już wcześniej zainstalowane oprogramowanie antywirusowe czy też firewall. Należy to zrobić – w innym wypadku instalacja nie przebiegnie dalej, a korzystanie z dwóch różnych programów antywirusowych na jednym urządzeniu może wywołać więcej szkody niż pożytku.  

Po włączeniu po raz pierwszy oprogramowania Bitdefender Family Pack automatycznie włącza się wstępne skanowanie i sprawdzenie, czy masz najnowszą możliwą bazę wirusów.  

Interfejs  

Tak właściwie, jeśli chodzi o Bitdefender Family Pack, to pod względem funkcjonalności i możliwości niczym nie różni się od podstawowej wersji, którą można kupić na jedno stanowisko. Zmiana widoczna jest głównie w zastosowaniu. Bitdefender Family Pack jest dedykowany tylko do użytku domowego, gdzie w ramach jednej licencji można zabezpieczyć maksymalnie 15 stanowisk. Co ważne – jak już wspominaliśmy wcześniej – ich instalacja jest naprawdę bardzo prosta, a zarządzanie wszystkimi funkcjami nie wybiega poza standardowe rozwiązania, które znajdziemy w podstawowej wersji programu.  

Przejdźmy do interfejsu. Tutaj twórcy nie zaplanowali żadnej większej rewolucji. Ekran główny to przede wszystkim Pulpit z dostępem do wszystkich najważniejszych funkcji. Całość została przygotowana w bardzo przyjazny dla użytkownika sposób. Nie ma żadnych problemów ze znalezieniem konkretnych funkcji i opcji. Również ci bardziej zaawansowani użytkownicy znajdą coś dla siebie.   

Funkcje  

Twórcy Bitdefendera w wersji Family Pack dali użytkownikom naprawdę ogromną ilość możliwości. Poniżej opisaliśmy najważniejsze z nich.  

Analizę menu zaczniemy od lewej strony. U góry znajdziesz ikonkę “Pulpit”, czyli szybki dostęp do wszystkich najważniejszych opcji, z których najczęściej korzystamy. Mamy tu: Szybkie skanowanie, Skanowanie systemu, Skanowanie podatności, VPN, SafePay oraz pusty kafelek, który zostaje do naszej dyspozycji. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie najpopularniejsze opcje masz zawsze pod ręką. Co nie znaczy, że znalezienie kolejnych funkcjonalności jest problematyczne – wręcz przeciwnie. 

Dalej w menu znajdują się takie kategorie, jak: Ochrona, Prywatność i Narzędzia (na końcu są jeszcze Powiadomienia oraz Ustawienia). Z kolei w prawym górnym rogu możemy przejrzeć swój profil oraz wstępnie skonfigurować konto. Przejdźmy teraz do opisu kategorii.  

Ochrona  

To pierwsza z głównych kategorii związanych z funkcjami w Bitdefender Family Pack. Daje możliwość faktycznej ochrony przed atakami hakerskimi i samymi wirusami. Znajdziemy tutaj kilka ważnych funkcji: 

Antywirus 

To tutaj znajdziemy najważniejsze i najczęściej spotykane opcje w programach antywirusowych, czyli ustawienia odpowiedzialne za podstawową ochronę przed wirusami. Są to:  

 • Szybkie skanowanie,  
 • Skanowanie systemu,  
 • Środowisko ratunkowe,  
 • Zarządzanie skanowaniem.  

Dodatkowo, na górze tej zakładki, znajdziesz jeszcze dodatkowe opcje, czyli Ustawienia i Zaawansowane. Wróćmy jednak na chwilę do wymienionych wcześniej rodzajów skanowań. Pierwsza opcja służy tylko do poglądowego skanowania. Trwa ono zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut i nie jest zbyt dokładne.  

W przypadku drugiej opcji, czyli Skanowanie systemu, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Taki skan trwa najczęściej dobre kilka godzin, co w dużej mierze zależy od pojemności dysku i ilości danych na naszym komputerze.  

Środowisko ratunkowe stosuje się w ostateczności, czyli wtedy, gdy wykrytego wirusa, czy innego rodzaju zagrożenia, nie możemy inaczej usunąć z naszego komputera. Dodatkiem jest tutaj możliwość uruchomienia skanowania niestandardowego, które w pewnym stopniu możemy sobie spersonalizować poprzez wskazanie dokładnej ścieżki, gdzie ma się odbyć skan.  

Dwie kolejne zakładki, czyli Ustawienia i Zaawansowane, to już bardziej opcje dla tych, którzy są mocniej wtajemniczeni w zasady działania programów antywirusowych.  

Zaawansowana Ochrona  

To kolejna opcja, którą znajdziemy w zakładce Ochrona. Tym razem po stronie użytkownika pojawia się komunikat o aktualnym stanie ochrony przeciwwirusowej oraz informacja o tym, czy jest chroniony przed wszelkiego rodzaju atakami w należyty sposób. Można tu zajrzeć raz na jakiś czas, by sprawdzić, jak dokładniej wygląda sprawa zabezpieczeń. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników na pasku istnieje opcja “Ustawienia”, gdzie można spersonalizować i zmodyfikować dodatkową zaawansowaną ochronę.  

Ochrona Online  

Kolejna zakładka jest stricte związana z naszym działaniem online. Rozwiązanie niezbędne przy codziennym korzystaniu z internetu. Na ten moduł składa się wiele mniejszych elementów. Jako pierwsze ustawienie pojawiają się Wyjątki, gdzie możesz dodać elementy, które mają być wykluczone ze skanowania. Dalej można znaleźć: 

 • Ochronę przed atakami sieciowymi,  
 • Asystenta wyszukiwania,  
 • Skanowanie szyfrowanych stron internetowych,  
 • Ochronę przed oszustami,  
 • Ochronę antyphinshingową, 
 • Ochronę sieci wraz z zapobieganiem zagrożeniom z sieci, 
 • Skanowanie poczty e-mail.  

Jak widzisz Bitdefender Family Pack uzbraja użytkowników w całkiem potężny oręż do walki i obrony przed atakami hakerskimi. Dzięki powyższym modułom możemy korzystać z internetu na co dzień naprawdę bezpiecznie. A na czym polega ich działanie? 

Pierwszy moduł sprawdza przeglądane strony pod kątem niebezpiecznego kodu. Uniemożliwia pobranie plików, które mogą być zainfekowane lub zawierają złośliwe oprogramowanie.  

Kolejna opcja ochroni nas przed fałszywymi stronami, co stanowi świetne uzupełnienie wcześniejszej funkcjonalności.  

Skanowanie szyfrowanych sieci – ta opcja jest szczególnie przydatna dla tych mniej uważnych użytkowników internetu, którzy nie sprawdzają czy strona internetowa ma odpowiedni certyfikat SSL. Co prawda większość hakerów tworzy już strony z tego typu rozwiązaniem, jednak zawsze możemy sprawdzić na jaki podmiot jest on zarejestrowany. Duże firmy i banki korzystają z najwyższych jakościowo certyfikatów SSL, dzięki czemu można sprawdzić na kogo konkretnie został on wydany. 

Kolejna opcja to ochrona phishingowa, która zabezpiecza przed wszelkimi rodzajami wyłudzeń. Rozwiązanie proste w działaniu, ale zdecydowanie skuteczne.  

Co ważne wszystkie powyższe opcje można bez przeszkód i za pomocą jednego kliknięcia wyłączyć, więc jeśli uważamy, że w danym momencie nie potrzebujemy np.: Ochrony wyszukiwania, możemy ją szybko wyłączyć. 

Podatności 

To ciekawy moduł, który szybko i sprawnie wskaże miejsca, które mogą być słabo zabezpieczone i narażone na ataki hakerskie. Po wykonaniu skanowania podatności otrzymasz treściwy raport z elementami, które warto byłoby wdrożyć, by Twoje urządzenie, a przy tym również i Twoje dane były zdecydowanie bardziej bezpieczne. Wdrożenie tych elementów podpowiada sam program, więc często łatanie podatności (luk) ogranicza się do szybkiego przeklikania kilku opcji.  

Na pasku znajduje się jeszcze Doradca ochrony Wi-Fi. Ta funkcja sprawdza parametry sieci, z którą się łączysz, czyli np.: analizuje czy Twoja domowa sieć jest odpowiednio skonfigurowana i zabezpieczona. To rozwiązanie jest dużo bardziej przydatne, kiedy podłączamy się do publicznej sieci lub po prostu szeroko dostępnej – codzienne skanowanie sieci domowej jest w większości przypadków bezcelowe.  

Zapora sieciowa 

To innymi słowy firewall, który będzie blokował każdy nieautoryzowany ruch z internetu do naszego urządzenia. Takie rozwiązanie to must have każdego rozbudowanego oprogramowania antywirusowego. W tym przypadku możesz sprawdzić, jakie aplikacje łączą się z internetem w danym momencie. Masz również możliwość zablokowania takiego połączenia oraz jego warunkowego dodania do zaufanych programów w module Reguły.  

W opcji Kart sieciowych możesz podejrzeć jej parametry i dostosować prostą konfigurację. W Ustawieniach całego modułu zapory sieciowej mamy do czynienia ze standardowymi rozwiązaniami – możesz tutaj zarządzać dostępnością części funkcjonalności dotyczących tego modułu.  

Naprawa skutków ransomware 

Jak sama nazwa wskazuje ten moduł można wykorzystać w przypadku stwierdzonego ataku typu ransomware. Efektem takiego działania jest zaszyfrowanie plików na urządzeniu. Moduł stara się je odszyfrować i z powrotem odblokować, tak by użytkownik mógł z nich ponownie korzystać. Rozwiązanie może się okazać bardzo przydatne, szczególnie gdy padniemy ofiarą takiego ataku w najmniej oczekiwanym momencie. Lepiej jednak nigdy nie być zmuszonym do użycia tego modułu.  

Antyspam 

W przypadku tej funkcjonalności mamy do czynienia z filtrowaniem i sprawdzaniem pod względem wirusów naszej poczty. Dotyczy to jednak jedynie klienta poczty, który mamy zainstalowany na naszym komputerze (np. Thunderbird).  

Prywatność 

Prywatność to kolejna duża zakładka, którą znajdziemy w pakiecie Family Pack od Bitdefendera. Mieszczą się tutaj wszelkie funkcjonalności, które powiązane są stricte z ochroną naszych prywatnych danych i dostępem np. do banku.  

Safepay 

To rozwiązanie, które umożliwi nam bezpieczne zakupy w internecie. Po przejściu na stronę internetową banku lub płatności, jesteśmy przenoszeni do bezpiecznego środowiska.  

Dzięki korzystaniu z Safepay zyskujesz pewność, że transakcja zostanie wykonana poprawnie, a przy tym bezpiecznie. Ciekawą opcją jest możliwość dodatkowego włączenia VPN podczas transakcji. 

VPN 

To wirtualna sieć prywatna, dzięki której możesz bez przeszkód szyfrować i pozorować swój ruch w internecie. Pozwala na korzystanie z zagranicznych serwerów, dzięki czemu zyskujesz dostęp np.: do platform streamingowych, które są niedostępne w Twoim kraju.  

Rozwiązanie przede wszystkim umożliwia anonimowe przeglądanie internetu i przydaje się szczególnie podczas podróży i konieczności skorzystania z połączenia za pomocą otwartych sieci Wi-Fi. 

Password Manager 

To rozwiązanie jest swego rodzaju nowością – łączy w sobie cechy starego Portfela Bitdefender z nowoczesnym menedżerem haseł. Niestety nie jest moduł dostępny w pakiecie – aby z niego skorzystać, należy wykupić do niego osobny dostęp. Funkcja ta umożliwia tworzenie i późniejsze przechowywanie trudnych i unikatowych haseł do swoich kont bankowych czy też innych profili. Taki menadżer haseł zdecydowanie zwiększa nasze bezpieczeństwo, szczególnie jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju wycieki haseł czy ataki na zewnętrzne platformy. Jeśli dojdzie do takiego wycieku, stracisz dostęp tylko do jednej platformy, a nie do wszystkich. Niestety nadal największym problemem wśród użytkowników internetu jest tworzenie nowych kont z tym samym loginem i hasłem.  

Ochrona Wideo i Audio 

W dobie pracy zdalnej, gdzie większość spotkań dzieje się online warto zainwestować w dodatkową ochronę przed ewentualnym przejęciem naszej kamery internetowej lub mikrofonu.  

Rozwiązanie bardzo przydatne – zwiększa bezpieczeństwo pod wieloma względami. Całość działa bardzo prosto – po prostu za każdym razem, gdy program/aplikacja korzysta z kamery czy mikrofonu, musimy wyrazić na to zgodę.  

Anti-tracker 

Ten z kolei element zapobiega gromadzeniu danych związanych z surfowaniem w internecie. W przypadku części przeglądarek internetowych wymaga od nas zainstalowania dodatkowej wtyczki. 

Kontrola Rodzicielska 

Ten moduł należy dodatkowo doinstalować i odpowiednio skonfigurować przed pierwszym użyciem. Dzięki niemu możesz sprawdzić, ile czasu dzieci spędzają w internecie, jakie uruchamiają aplikacje itd. Przydatny element – szczególnie dla rodziców nieco młodszych dzieci. 

Narzędzia 

Ostatnia istotna zakładka dotyczy Narzędzi. Mamy tutaj dodatkowe rozwiązania, które rozszerzają możliwości antywirusa. Mowa tutaj o możliwości ustawienia profili np. Tryb filmu, tryb pracy czy też tryb gry. 

A także ich automatycznym dostosowaniu do aktywności, co na pewno ułatwia i przyspiesza korzystanie z urządzenia. Do tego pojawia się opcja Ochrony danych, która zawiera Niszczarkę plików. Czyli bardzo przydatne narzędzie, które skutecznie usunie wybrane pliki z dysku. 

Bezpieczeństwo z Bitdefender Family Pack 

W przypadku Bitdefender Family Pack mamy do czynienia z pełnym zestawem różnego rodzaju zabezpieczeń, które zapewniają skuteczną ochronę wielu urządzeń (max. 15) w ramach jednej licencji. Znajdziesz tutaj między innymi moduł Skanowania online, Ochronę wyszukiwania czy też Firewall. To wszystko sprawia, że ochrona przed różnymi rodzajami zagrożeń jest zdecydowanie wyższa, co potwierdzają również odpowiednie niezależne testy. Według chociażby PC World czy AV-Test, antywirus Bitdefender to czołówka rozwiązań tego typu na świecie.  

Wybierając Family Pack w dobrej cenie otrzymujesz najwyższą możliwą ochronę i bardzo rozbudowane możliwości personalizacyjne. Całość na co dzień sprawuje się bardzo dobrze i będzie to trafny wybór dla wszystkich, którzy potrzebują skutecznej ochrony antywirusowej do wykorzystania domowego.  

Co ważne, oprogramowanie możesz zainstalować zarówno na komputerach osobistych, jak i smartfonach oraz tabletach. Dzięki temu, nawet gdy w domu masz kilka różnych urządzeń (swoje, dzieci i całej rodziny), piętnaście licencji w zupełności powinno wystarczyć. Do tego zarządzanie nowymi urządzeniami jest naprawdę łatwe.  

W sklepie Omegsoft.pl cena Bitdefender Family Pack w porównaniu do pojedynczej licencji nie rośnie znacząco i jest zdecydowanie warta przemyślenia. Naszym zdaniem Bitdefender Family Pack to najlepsze rozwiązanie, gdy potrzebujesz za rozsądne pieniądze zabezpieczyć całkiem sporą ilość urządzeń, przy czym jakość tej ochrony to zdecydowanie najwyższa możliwa półka. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?