piątek, 14 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaTesty i rankingiNajlepszy antywirus na Windows 10 - ranking

Najlepszy antywirus na Windows 10 – ranking

Przed Tobą najnowszy ranking antywirusów na komputery z systemem Windows 10. Trochę nam zajęło stworzenie tego podsumowania, dlatego liczymy na to, że nasze wysiłki nie poszły na marne – a Ty wybierzesz idealnego antywirusa dla siebie i swoich potrzeb. Spośród programów przodujących marek wybraliśmy 4 najlepsze narzędzia bezpieczeństwa internetowego dla Windows 10. Nie było to łatwe zadanie. Głównie ze względu na fakt, że niektóre marki nie oferują poziomu ochrony, jakiego należy oczekiwać – np. pozwalają na uruchamianie oprogramowania ransomware lub spyware w systemie. Problemem bywa też spowolnienie systemu w wyniku działania antywirusa. A tego oczywiście chcemy uniknąć.

Wybierając programy, które znalazły się na poniższej liście, mieliśmy wysokie wymagania. Dlatego znajdziesz tu antywirusy, które sprawdzą się w każdej sytuacji – niezależnie od tego, czy używasz komputera z systemem Windows 10 do pracy, gier, oglądania filmów, tworzenia grafiki i innych kreatywnych przedsięwzięć, czy też do zwykłego przeglądania internetu. Wszystkie poniższe programy posiadają skuteczny skaner złośliwego oprogramowania, osłonę sieciową, zaporę sieciową, a także inne przydatne funkcje bezpieczeństwa.

Najlepsze antywirusy na Windows 10 – krótki przewodnik

O antywirusach – szczególnie w rankingach – można się rozpisywać i szczegółowo komentować każdą funkcję. Tworząc ten ranking doszliśmy do wniosku, że można zrobić to szybciej i łatwiej – stąd pomysł na krótki przewodnik, ograniczony do niezbędnych informacji. Poniżej – w skróconej formie – polecamy najlepsze programy antywirusowe na Windows 10. Nie przedłużajmy – najwyższe miejsca w rankingu zajęły:

Norton 360

Norton 360 to bezkonkurencyjnie najlepszy pakiet bezpieczeństwa w 2022 i 2023 roku. Gwarantuje solidną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami, oprogramowaniem szpiegowskim, ransomware, adware i nie tylko. W pakiecie znajdziesz wiele przydatnych funkcji, m.in.sieć VPN, kontrolę rodzicielską i menedżer haseł.

Bitdefender Total Security

Bitdefender to świetny program do zaawansowanej ochrony przed wirusami. Używa potężnego skanera antywirusowego opartego na chmurze, który nie spowalnia komputerów z systemem Windows, dzięki czemu wszystko działa bez zakłóceń. W pakiecie otrzymujesz też mnóstwo dodatków.

Panda Dome Advanced

Oprogramowanie Panda doskonale sprawdza się do szyfrowania plików i ratowania zawirusowanych komputerów. Pakiet Pandy zawiera również takie funkcje jak ochrona sieci, VPN, menedżer haseł i bezpieczna przeglądarka.

Eset Internet Security

ESET to bardzo dobry skaner złośliwego oprogramowania, proponujący zaawansowaną diagnostykę. To świetny wybór dla zaawansowanych technologicznie użytkowników.

Te kilka zdań to jednak za mało by podjąć decyzję? Czytaj dalej i koniecznie zwróć uwagę na szczegółowe opisy najlepszych antywirusów na Windows 10, które znajdziesz poniżej.

Czy Windows posiada wbudowany program antywirusowy?

Tak – na komputerach z systemem Windows znajdziesz preinstalowany program antywirusowy Windows Defender. Jest on w stanie zapewnić podstawową ochronę urządzenia, jednak nie radzi sobie z zaawansowanym złośliwym oprogramowaniem tak dobrze, jak programy z naszego rankingu.

Windows Defender nie pomoże w wielu sytuacjach, np. w przypadku ochrony przed oprogramowaniem ransomware, oprogramowaniem szpiegującym, adware i innymi zagrożeniami, takimi jak wyłudzanie informacji i kradzież tożsamości.

Jeśli jesteś bardzo ostrożny podczas korzystania z internetu i nie masz nic ważnego do ochrony na swoim komputerze, Windows Defender może okazać się wystarczający. Dużo lepszym i pewniejszym wyborem będzie jednak jeden z antywirusów z naszej listy. Solidny antywirus na Windows 10 daje Ci pewność, że Twoje loginy, hasła, informacje bankowe, a także prywatne pliki, np. zdjęcia czy filmy, są bezpieczne.

Ranking antywirusów na Windows 10

Kupując program antywirusowy, chcesz mieć pewność, że da Ci on o wiele więcej, niż wbudowane zabezpieczenia oferowane przez system Windows 10 lub darmowe programy antywirusowe, które możesz pobrać z internetu. Poniższe narzędzia posiadają wszystko, czego należy szukać w dobrym programie antywirusowym na Windows 10.

Norton 360

Norton 360 to flagowy produkt firmy Norton, który zapewnia doskonałą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a także najlepsze i najliczniejsze funkcje dodatkowe wśród wszystkich produktów dostępnych na rynku.

Sprawdź w sklepie:

Podczas testów Norton 360 uzyskał 100% wskaźnik wykrywalności na urządzeniach z systemem Windows 10. Masz pewność, że nie zawiedzie Cię w żadnej sytuacji. Za jego niezawodność odpowiada system SONAR, wykorzystujący do wykrywania złośliwego oprogramowania uczenie maszynowe. Oznacza to, że Norton 360 wykrywa szkodniki na podstawie ich zachowania w systemie. Taka umiejętność pozwala na demaskowanie nawet najnowszych zagrożeń typu zero-day, niezapisanych jeszcze w żadnej bazie wirusów.

Norton 360 chroni Twoje urządzenie w czasie rzeczywistym, skanując wszystkie przychodzące pliki do pobrania i uruchomione procesy. Program blokuje pliki złośliwego oprogramowania, zanim zdążą one zainfekować urządzenie z systemem Windows 10.

Pakiet Norton 360 – najważniejsze funkcje:

 • ochrona przed phishingiem,
 • bezpieczna sieć VPN,
 • zintegrowana zapora,
 • menedżer haseł,
 • kontrola rodzicielska,
 • kopia zapasowa w chmurze,
 • ochrona kamery internetowej,
 • optymalizacja komputera,
 • Dark Web Monitoring, czyli monitorowanie Darknetu.

Funkcje Nortona 360 są nie tylko liczne, ale też bardzo skuteczne. Przykładowo, jego zabezpieczenia przed phishingiem radzą sobie z blokowaniem witryn phishingowych i innych niebezpiecznych stron znacznie lepiej, niż zabezpieczenia oparte na znanych przeglądarkach (Chrome, Edge, Firefox). Jego zapora sieciowa również wykazuje się wybitną skutecznością – wykrywa niebezpieczną aktywność sieciową, która nie została zauważona przez wbudowaną zaporę sieciową systemu Windows.

Norton 360 może pochwalić się także jednym z najlepszych menedżerów haseł i bardzo dobrą funkcją kontroli rodzicielskiej, która umożliwia filtrowanie treści, lokalizację urządzenia, kontrolę czasu przed ekranem czy funkcje czasu szkolnego.

Pomimo mnogości funkcji Norton 360 to bardzo łatwy w użyciu program – zarządzisz nim bez trudu dzięki intuicyjnej aplikacji komputerowej oraz pulpitowi nawigacyjnemu online. Działa szybko i niezawodnie.

Bitdefender Internet Security, Total Security i Family Pack

Bitdefender to mistrz w oszczędzaniu zasobów Twojego sprzętu. Jego potężny skaner antywirusowy jest oparty na chmurze, dzięki czemu nie spowalnia on komputerów z systemem Windows 10. Nie wpływa na działanie procesora i pamięci RAM nawet podczas pełnego skanowania.

Sprawdź w sklepie:

Co więcej, Bitdefender uzyskuje w testach 100% wynik wykrywania niebezpiecznych plików. Radzi sobie z trojanami, rootkitami, oprogramowaniem ransomware, spyware i wieloma innymi typami złośliwych plików. Silnik antywirusowy Bitdefender opiera się na uczeniu maszynowym, zaawansowanej heurystyce oraz gigantycznej bazie danych szkodliwego oprogramowania.

Ciekawą propozycją firmy Bitdefender jest narzędzie do przywracania komputera po ataku ransomware. Tworzy ono kopię zapasową danych w przypadku wykrycia podejrzanej aktywności.  Nie musisz się bać blokady urządzenia i żądania okupu przez przestępców – Bitdefender usunie problem i przywróci Twoje dane.

Pakiet Bitdefender Total Security – najważniejsze funkcje:

 • ochrona przed phishingiem,
 • prywatna sieć VPN,
 • kontrola rodzicielska,
 • bezpieczna przeglądarka,
 • zabezpieczenie w przypadku kradzieży,
 • wykrywanie luk bezpieczeństwa,
 • optymalizację wydajności,
 • menedżer haseł,
 • niszczarkę plików,
 • tryb gracza, filmu i pracy,
 • Anti-tracker, czyli ochronę przed śledzeniem Twojej aktywności w sieci.

Funkcje programu Bitdefender wykazują dużą skuteczność. Jego osłona sieciowa wykrywa wszystkie strony phishingowe i inne niebezpieczne witryny. Program proponuje również kompleksowy zestaw opcji do kontroli rodzicielskiej, m.in. filtrowanie treści, monitorowanie użytkowania, lokalizowanie dziecka i informowanie o opuszczeniu tzw. bezpiecznych stref.

Ciekawą funkcją proponowaną przez Bitdefender jest Safepay – to chronione, zaszyfrowane okno przeglądarki, zapewniające bezpieczne korzystanie z bankowości internetowej. Do ochrony prywatnych danych doskonale sprawdza się również sieć VPN, korzystająca z superszybkiego protokołu VPN Hotspot Shield, co pozwala na swobodną pracę i rozrywkę bez spowolnienia komputera z systemem Windows 10.

Panda Dome

Panda proponuje dobry skaner antywirusowy – w testach program przechwycił 95% próbek złośliwego oprogramowania. To niezły wynik, choć nie tak imponujący, jak w przypadku Nortona 360 i Bitdefendera. Panda gorzej radzi sobie jednak z wykrywaniem witryn phishingowych – uzyskała wynik na poziomie tylko 50% skuteczności.

Sprawdź w sklepie:

Panda posiada jednak kilka wyjątkowych narzędzi bezpieczeństwa, wyróżniających ją na tle konkurencji, które sprawiają, że warto zwrócić uwagę na ten program.

Pakiet Panda Dome Advanced – najważniejsze funkcje:

 • szyfrowanie plików,
 • niszczarka plików,
 • pakiet ratunkowy,
 • Firewall,
 • sieć VPN,
 • wirtualna klawiatura,
 • kontrola rodzicielska,
 • funkcje antykradzieżowe,
 • ochrona WiFi,
 • kopie zapasowe.

Zwróć uwagę zwłaszcza na szyfrowanie plików, które dzięki programowi Panda staje się bardzo łatwe. Z pomocą tej funkcji bez trudu zabezpieczysz ważne dokumenty i ochronisz je hasłem.

Pomocnym narzędziem firmy Panda jest również pakiet ratunkowy – Rescue Kit. Usuwa on wirusy z komputera, który już został zaatakowany. To doskonałe rozwiązanie w awaryjnych sytuacjach – wystarczy zrzucić Rescue Kit na dysk USB i podłączyć go do komputera, po czym uruchomić sprzęt. Pakiet ratunkowy usunie złośliwe oprogramowanie i przywróci komputer z systemem Windows 10 do normalnego działania.

W pakiecie Pandy znajdziesz również wiele innych przydatnych funkcji, jak ochrona sieci, VPN, bezpieczna przeglądarka, menedżer haseł i inne. To dobrze działające dodatki, nie są jednak tak skuteczne, jak najlepsi konkurenci – Norton i Bitdefender.

Antywirusy ESET

ESET to dobry wybór dla zaawansowanych technologicznie użytkowników. Skaner tego programu korzysta z zaawansowanych metod heurystycznych, co pozwala na wykrywanie nawet zagrożeń typu zero-day. Współczynnik wykrywalności tego programu jest bliski ideałowi.

Sprawdź w sklepie:

Pakiet ESET Internet Security – najważniejsze funkcje:

 • zaawansowana diagnostyka,
 • narzędzia anty-phishing,
 • narzędzia antykradzieżowe,
 • szyfrowanie danych i sprzętu,
 • ochrona prywatności,
 • ochrona zakupów i bankowości online,
 • kontrola rodzicielska,
 • zaawansowany Firewall,
 • ochrona przed spamem,
 • ochrona zasobów baterii,
 • tryb cichy na czas grania i oglądania filmów.

To, co wyróżnia program ESET spośród innych, to zaawansowane narzędzia do diagnostyki – otrzymujesz tu kompleksową listę wszystkich plików, dysków i rejestrów, znajdujących się na urządzeniu. To doskonałe rozwiązanie dla osób biegłych w zakresie technologii – pozwala dokładnie przeanalizować zmiany w systemie w przypadku zagrożenia.

Jeśli poszukujesz programu oferującego zaawansowane raporty dotyczące Twojego komputera, a także skutecznych narzędzi do szyfrowania, ESET to najlepszy wybór. Jeśli jednak nigdy nie zagłębiałeś się w takie funkcje i wolisz łatwiejsze w obsłudze rozwiązania, skorzystaj z innych programów z naszej listy.

Pamiętaj – niezależnie od tego, który program kupisz, stosowanie skutecznego antywirusa na Windows 10 gwarantuje Ci bezpieczeństwo i komfortowe użytkowanie bez spowolnień. Wybierz rozwiązanie dla siebie i nie obawiaj się złośliwych programów i internetowych zagrożeń!

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?