wtorek, 20 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoJak zabezpieczyć maila?

Jak zabezpieczyć maila?

To, że użytkownicy smartfonów oraz komputerów są śledzeni w sieci, nie jest niczym niezwykłym. Chociaż budzi to spore kontrowersje, to jednak należy wskazać, że jest to pewien niezaprzeczalny fakt, który jest naszym udziałem. Istnieją jednak pewne sposoby, aby z tym zjawiskiem walczyć. Czasem bardziej, a czasem mniej skutecznie, ale nie musimy się z tym faktem godzić.

Samozniszczenie maila

To, co w ostatnim czasie poruszyło opinię publiczną, co poruszyło użytkowników smartfonów, to fakt, że istnieje możliwość wysyłania maili przez Gmail, które kierowane są tylko i wyłącznie do adresata. Po przeczytaniu danej wiadomości, ta ulega samozniszczeniu i już więcej nie ujrzy światła dziennego. W niedawnym czasie mieliśmy do czynienia z prezentacją nowego wyglądu, nowej szaty Gmaila. W tym samym czasie można było zapoznać się z funkcją poufnych maili. Z samego początku istniała tylko i wyłącznie możliwość korzystania z wersji desktopowej. Teraz jednakże owa funkcja jest udostępniona w aplikacji.

Gwarancja powodzenia

Oczywiście można powiedzieć, że to wszystko są pewne działania pod publiczkę, a w rzeczywistości nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością. Można jednakże się przekonać, że to prawda. Między innymi dowodem na to jest wiadomość/ kod dostępu wysyłany na konto adresata wiadomości.

Samozniszczenie wiadomości

Po dotarciu wiadomości do adresata, może być ona przeczytana. Co się z nią dzieje dalej i co z nią można zrobić? Wiemy, czego nie można z nią zrobić. Na pewno nie jest możliwe:

  • przekazanie wiadomości dalej
  • skopiowanie wiadomości
  • pobranie wiadomości
  • wydrukowanie wiadomości

Należy jednak zaznaczyć, że w wyniku działania cyberprzestępców może i tak dojść do przejęcia owej wiadomości. W kwestii owego samozniszczenia wiadomości należy zaznaczyć, że adresat może sam ustalić datę, dzień, godzinę, w której nastąpi unicestwienie przysłanej treści.

To dobra opcja w czasach, gdy mamy do czynienia z powszechnością internetu i przepływem różnego rodzaju informacji o różnym stopniu ważności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?