piątek, 14 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościLekkie aktualizacje od Microsoftu dla Windows 10

Lekkie aktualizacje od Microsoftu dla Windows 10

Z ciekawym pomysłem wyszła firma Microsoft, a mianowicie zamierza wyjątkowo zmniejszyć rozmiary kolejnych aktualizacji do Windowsa 10. Czyżby wysłuchali jednak prośby użytkowników i konsumentów?

Lekki i przyjemny Update

Na to wygląda ponieważ zaczęły się intensywne nad tą usługą. Unified Update Platform (UUP) – bo tak się nazywa, zostało przygotowane, by usprawnić pobieranie i wyszukiwanie aktualizacji dla systemu Windows 10. Eksperci z Doliny Krzemowej doszła do wniosku, że poprzedni mechanizm miał pewne braki, stąd te zażalenia. Dzięki UUP podczas aktualizacji będziemy pobierać mniej plików. Wynika to z faktu, że nowy system będzie ściągał tylko te paczki, które zostały zmodyfikowane względem poprzedniej aktualizacji. Sporo danych do ściągnięcia będzie zatem zaoszczędzona.

UUP zmieni też sposób wyszukiwania uaktualnień. Dzięki nowemu mechanizmowi, Windows Update będzie oceniać, które aktualizacje są niezbędne do zainstalowania na danym urządzeniu. Według Microsoftu, ma to prowadzić do szybszej i lepszej kontroli paczek do pobrania. Firma twierdzi, że będzie to miało szczególne znaczenie w przypadku urządzeń mobilnych, takich jak smartfony.
Na wprowadzenie UUP musimy poczekać do początku przyszłego roku. Rozwiązanie zostanie udostępnione wraz z aktualizacją Creators Update, którą firma z Redmond oficjalnie zapowiedziała w ubiegłym miesiącu. Oczywiście dużo wcześniej UUP będą mogli przetestować użytkownicy zapisani w programie Windows Insider.

Źródło; Windows Blog

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?