niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościPromocje okazją dla oszustów - Black Friday 2019

Promocje okazją dla oszustów – Black Friday 2019

Już w ten piątek rusza fala wyprzedaży w sklepach. Miej się na baczności, robiąc zakupy swojego wymarzonego telefonu. Wyprzedaże wabią nie tylko klientów. Oszuści również czekają na Black Friday z utęsknieniem, bo to dla nich doskonała okazja, aby zatuszować podejrzanie niskie ceny z dziwnie wyglądających stron. Jeżeli tylko zachowasz ostrożność i zastosujesz się do paru porad na co zwracać szczególną uwagę, Twoje pieniądze i zakupy będą bezpieczne.

  1. Sprawdź czy sklep internetowy wykorzystuje certyfikat SSL – jeżeli w przy adresie domeny nie widzisz symbolu kłódki, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że strona jest sfałszowana.
  • Przeczytać regulamin sklepu – powinien zawierać obszerny opis tego w jaki sposób i na jakich zasadach dochodzi do transakcji, a przede wszystkim powinien uwzględniać reklamację produktów. Ponadto zwróć uwagę na siedzibę firmy – czy przypadkiem nie znajduję się na Cyprze.  Jeżeli nie możesz znaleźć regulaminu, lepiej zamknij tę stronę.
  • Zapoznaj się z zasadami płatności i dostawy – w większości sklepów możemy wybrać opcję zapłaty przy dostawie. Jeżeli wolisz możesz zapłacić kartą, ale upewnij się wcześniej czytając regulamin sklepu. Zwróć też uwagę na czas doręczenia dostawy, powinna widnieć taka informacja na stronie.
  • Znajdź dane kontaktowe sprzedawcy – jeżeli nie ma ich na stronie lub kontakt wydaje się być utrudniony ( np. jest podany zagraniczny numer), może to wzbudzić Twoje podejrzenia.
  • Poszukaj informacji na temat sklepu – NIP, REGON, KRS firmy i sprawdź je na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.
  • Zwróć uwagę na cenę towaru – konkurencyjne ceny mogą być niższe lub wyższe, ale nigdy nie dużo niższe.
  • Sprawdź opinie klientów – powinny one być łatwo dostępne w Google i w social mediach.
  • Pamiętaj, że masz prawo do odstąpienia umowy w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

Oszuści Internetowi potrafią doskonale stworzyć imitację prawdziwego sklepu internetowego. Zwracaj uwagę na szczegóły, a zwłaszcza przy dokonywaniu płatności. Możesz też otrzymać na swojej poczcie wiadomość o świetnej ofercie z podanym odnośnikiem. NIE WCHODŹ w niego jeżeli nie masz pewności. Lepiej wyszukaj podaną ofertę w wyszukiwarce. Zachowaj czujność przy internetowych zakupach, a z pewnością będą udane. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?