wtorek, 27 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaTesty i rankingiRóżnica między Norton 360 a Norton Security

Różnica między Norton 360 a Norton Security

Produkty antywirusowe Norton znane są na całym świecie. Ich historia sięga roku 1982, kiedy to w Kalifornii powstała firma Symantec Corporation – twórca oprogramowania komputerowego. Dziś znana jest pod nazwą NortonLifeLock Inc., a zaufanie do jej oferty stale rośnie. Przedsiębiorstwo skupia swoją działalność na zabezpieczeniach przed zagrożeniami internetowymi, co pozwoliło zbudować im przez lata szeroką ofertę oprogramowania antywirusowego.

Główny produkt: Norton Security

Przez wiele długich lat flagowym produktem obecnego NortonLifeLock Inc., był Norton Security. Przez ten czas powstały jego trzy wersje:

Wszystkie można było wykorzystywać na komputerach z systemem Mac, jak i PC. Co prawda oferta firmy zawierała jeszcze inne produkty, jednak te trzy były kluczowe. I trwało to do 2019 roku – kiedy Norton Security zastąpiono usługą Norton 360. Oba rozwiązania zapewniają ochronę przed wirusami, malware, phishingiem i innymi zagrożeniami internetowymi, jednak różnią się nieco w zakresie funkcjonalności. 

I tak Norton Security Norton Security działał jako podstawowy produkt zabezpieczający. Oferował podstawowe funkcje ochrony przed cyberzagrożeniami. Zawierał antywirusa, zaporę ogniową, moduł ochrony przed phishingiem oraz dodatkowe narzędzia, takie jak moduł do tworzenia kopii zapasowych, czy też kontrola rodzicielska. 

Nowe znaczy bardziej rozbudowane

Nowa wersja – czyli usługa Norton 360 – to bardziej rozbudowany produkt, który oferuje nie tylko podstawową ochronę przed cyberzagrożeniami, ale także dodatkowe nowoczesne rozwiązania. Wymienić tutaj można między innymi: ochronę prywatności online, ochronę tożsamości, VPN, menedżer haseł, narzędzie do optymalizacji komputera oraz inne przydatne funkcje. Ma to o tyle znaczenie, że cyberprzestępcy z roku na rok wymyślają coraz nowsze sposoby ataków, które mogą dotknąć każdą osobę korzystającą z internetu. I nie chodzi tu jedynie o wirusy. Warto być na taką ewentualność dobrze przygotowanym. Ponadto Norton 360 to rozwiązanie kompleksowe, które obejmuje także ochronę urządzeń mobilnych np. z systemem Android i iOS.  

W przypadku Norton 360 użytkownik ma dostęp do pełnego wachlarza funkcji Norton, a nie tylko do podstawowej ochrony antywirusowej. Ponadto Norton 360 jest również oferowany w kilku wersjach, w zależności od potrzeb użytkownika. Składa się na nie:

  • wersja Standard – zawierająca m.in. 10 GB na kopię zapasową w chmurze dla komputera PC, Menedżer Haseł, funkcję VPN dla 1 urządzenia oraz SafeCam.
  • wersja Deluxe – składa się na nią m.in. 50 GB na kopię zapasową w chmurze dla komputera PC, Menedżer Haseł, Kontrola rodzicielska, Funkcja VPN dla maksymalnie 5 urządzeń, SafeCam i Dark Web Monitoring.
  • wersja Premium – to m.in. 75 GB na kopię zapasową w chmurze dla komputera PC, Menedżer Haseł, Kontrola rodzicielska, Funkcja VPN dla maksymalnie 10 urządzeń, SafeCam oraz Dark Web Monitoring.
  • wersja Platinum – to jeszcze bardziej rozbudowana wersja Platinum, bo oferuje ochronę aż na 20 urządzeń i zapewnia 100GB w chmurze na kopie zapasowe.

Wszystkie te warianty zapewniają najwyższy stopień ochrony przed zagrożeniami – jak widać różnią się głównie dostępnością na określoną liczbę urządzeń, a także wielkością kopii zapasowej. Warto wspomnieć, że w każdej wersji antywirus działa w czasie rzeczywistym, natychmiast reagując na nowe zagrożenia. Podstawowa wersja Norton 360 Standard nie zawiera jedynie kontroli rodzicielskiej i Dark Web Monitoringu – co zostało dodane do wyższych wersji. 

Co wybrać: Norton Security czy Norton 360?

Norton Security nie jest już sprzedawany przez firmę NortonLifeLock, ponieważ został zastąpiony przez bardziej rozbudowany produkt – Norton 360. Jednak, jeśli masz już aktywowaną subskrypcję na Norton Security, możesz z niej nadal korzystać – aż do momentu jej wygaśnięcia. Możesz też w dowolnym momencie przejść na Norton 360, aby uzyskać jeszcze lepszą ochronę i niewątpliwie ogromne korzyści z dodatkowych narzędzi, takich jak: ochrona prywatności online, ochrona tożsamości, funkcja VPN, menedżer haseł i wiele innych funkcji.

Aby tego było mało, Norton 360 – niezależnie od wariantu – posiada gwarancję ochrony przed wirusami. Co to oznacza w praktyce? Otóż – jeśli ani program, ani pomoc techniczna nie będą w stanie poradzić sobie z infekcją na Twoim urządzeniu, otrzymasz od firmy zwrot kosztów o wartości bieżącego okresu subskrypcji programu Norton (uwaga – aby gwarancja zadziałała należy mieć aktywne auto odnowienie subskrypcji). Norton 360 to kompleksowa ochrona zarówno komputerów, jak i sprzętu przenośnego, co pozwala uniknąć nieprzyjemności związanych z wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?