niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościRozsądne konfigurowanie sieci domowej WI-FI

Rozsądne konfigurowanie sieci domowej WI-FI

Kiedyś zawsze przychodzi ten moment, że trzeba usiąść przed komputerem lub innym urządzeniem i skonfigurować po raz pierwszy sieć domową Wi-Fi. Zaczyna się od drapania po głowie i lekkiej bojaźni, bo co jeśli coś spartolimy i nasza sieć będzie podatna na ataki z zewnątrz?
Oto kilka porad na poprawne zabranie się za to.

Nie idź na łatwiznę, nie korzystaj z automatyki

To prawda, że wbudowane kreatory w routery są po to aby pomóc w szybkim załatwieniu sprawy, ba, dzięki temu można nawet ustawić sieć jednym kliknięciem myszki, ale tak naprawdę nie chcesz tego robić jeśli Ci bezpieczeństwo miłe. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające i wprowadź przy okazji własną nazwę sieci, nie tylko aby się wyróżniać, ale także dla lepszego zapamiętania.


Logowanie z zewnątrz? Nie, dziękuję

No bo niby po co? Sieć domowa to sieć domowa, oczywiście zdarzają się wypadki, że trzeba wejść tylnymi drzwiami lub przez zdalny dostęp, ale skoro Ty to będziesz mógł zrobić to potencjalny haker także. Odpuść sobie te opcję, aby spać spokojniej.


Dobre hasło nie jest złe

Nie zostawiaj hasła firmowego, zawsze łatwo można je wyszukać w necie jeśli zna się model routera. Postaw na silną swoją wyobraźnię, wybierz takie hasło na którym połamiesz sobie zęby -trudno, najwyżej sobie gdzieś je zapisz, trudniej (chyba) zdobyć kartkę z Twojego notesu, niż wejść na świeży router z fabrycznymi ustawieniami.


Daj spokój z gościnnością

W tych czasach posiadanie gościnnej sieci to rzadkość i warto zabezpieczyć wszystkie połączenia Wi-Fi, nie dlatego ze jesteśmy zgredami, ale przezornymi użytkownikami i cenimy naszą prywatność.


Przede wszystkim się zabezpiecz

Złota reguła, który pozwoli Ci się uchronić przed niepowołanymi konsekwencjami.
Mówimy tu o ochronie w stylu Internet Security takich firm jak Norton, Bitdefender czy Kaspersky.
Kiedy nadal nie jesteś pewny czy dobrze zabezpieczyłeś sieć domową -wprowadź tych fachowców, oni ochronią Cię przed atakami z zewnątrz.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?