niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościTwój komputer wolno chodzi od jakiegoś czasu? To może być malware

Twój komputer wolno chodzi od jakiegoś czasu? To może być malware

Zastanawiasz się, dlaczego Twój komputer działa powoli? Przyczyną może być Malware. Jest to szkodliwe oprogramowanie, które zawiera spyware oraz inne szkodliwe wirusy. Powstał on w celu kradzieży danych, rozsyłania spamu, a także popełniania oszustw internetowych. Warto wiedzieć, w jaki sposób chronić swój komputer, aby uniknąć Malware.

Czy Malware jest na komputerze?

Istnieje kilka sposobów, aby rozpoznać czy wirus Malware przedostał się do systemu naszego komputera. Pierwszym objawem jest to, że sprzęt pracuje powoli oraz pojawiają się komunikaty o błędach. Dodatkowo charakterystyczne jest to, że komputera nie da się wyłączyć ani zrestartować. Malware powoduje również, iż na ekranie wyświetla się duża ilość reklam, nawet, jeśli nie wchodzisz na strony internetowe. Co więcej twój mail wysyła wiadomości, bez twojej wiedzy. Jeżeli obserwujesz powyższe sygnały na swoim komputerze to pierwszy objaw, że Twój sprzęt został zaatakowany.

Jak chronić się przed Malware?

Jeżeli masz podejrzenie, że komputer został zainfekowany przez wirus Malware powinieneś wstrzymać się z zakupami internetowymi, czy też korzystaniem z banku. Ogólnie zaniechaj czynności, jakie wymagają logowania czy użycia poufnego hasła.

Warto upewnić się, że oprogramowanie antywirusowe jest aktualne a także poprawnie działa zapora ogniowa firewall.

Podejrzewając, że Malware jest dla Twojego sprzętu zagrożeniem przeskanuj komputer w poszukiwaniu wirusów. Odeślij do kwarantanny wszystkie programy, które antywirus odnalazł i określił, jako problem.

W chwili, kiedy samodzielnie nie umiesz zidentyfikować problemu i naprawić go, wówczas warto skorzystać z profesjonalnej pomocy serwisu.

Kiedy komputer zostanie oczyszczony ze szkodliwego wirusa zastanów się jak w przyszłości uniknąć podobnych problemów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?