niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościZaufane rozszerzenia przeglądarki

Zaufane rozszerzenia przeglądarki

Jednym z najbardziej istotnych aspektów jest temat bezpieczeństwa w sieci. Ma to znaczenie szczególnie dzisiaj, gdy obecność w sieci to codzienność większości z nas. Zastanowimy się w tym miejscu nad tym, które rozszerzenia w przeglądarkach są godne zaufania? Wskażemy tu na przeglądarkę Avast Secure Browser.

Powstaje pytanie czy rozszerzenia przeglądarek są złe? Większość może być pomocna, ale nie wszystkie. Problem w tym, że każde rozszerzenie przeglądarki, może zostać zmodyfikowane. Gdy weźmiemy pod uwagę dane osobowe użytkowników, które są przechowywane oraz udostępniane w sieci to przeglądarki są jednym z najbardziej narażonych rejonów ataków cyfrowych. W przeglądarkach tych użytkownik działa na każdy z możliwych sposobów:

  • następuje logowanie do bankowości internetowej
  • wykonywane są zakupy online
  • następuje logowanie do różnych serwisów – używa się e-maili oraz innych danych

Jeśli rozszerzenie danej przeglądarki zostanie zmodyfikowane lub zaprojektowane, jako szkodliwe od początku, najbardziej poufne dane mogą trafić w niewłaściwe ręce.

Co oznacza rozszerzenie przeglądarki?

Rozszerzenia to specjalne aplikacje, które są używane przez przeglądarkę. Można dodać do przeglądarki wiele użytecznych funkcji:

  • wyszukiwanie w sieci najlepszych ofert
  • kontrola gramatyki
  • porządkowanie historii przeglądania.

Można znaleźć szeroką gamę rozszerzeń wszystkich znanych, głównych przeglądarek – dla Google Chrome mamy Web Store,  dla Mozilla mamy dodatki Firefox, dla Apple mamy Galerię rozszerzeń o nazwie Safari.

Rozszerzenia przeglądarki mogą być użyteczne. Dzięki różnym funkcjom mają dostęp do wszelkich informacji i elementów przechodzących przez przeglądarkę. Rozszerzenia mają możliwość śledzenia każdego ruchu oraz rejestrowania naciśnięć klawiszy. Jak można zaobserwować przy wyciekach prywatnych wiadomości na FB, rozszerzenia przeglądarki firm mogą być zagrożeniem, stanowią wejście dla hakerów. Żeby zapobiec tym sytuacjom, należy mieć świadomość tej sytuacji. Powinno się instalować rozszerzenia od renomowanych profesjonalistów. Należy rozważyć alternatywne, dostępne przeglądarki internetowe. Przykładem jest wspomniany wyżej Avast Secure Browser. To przeglądarka zaprojektowana, aby było bezpiecznie. Zapewnia ona dodatkowe zabezpieczenia przed instalowaniem złośliwych programów.

Przeglądać bezpiecznie

Bez dobrych osłon przeglądarki zabezpieczenia są możliwe do obejścia. Nie ma potrzeby posiadania hasła do konta, gdyż haker może mieć pełną kontrolę nad całym procesem wejścia do przeglądarki. Dlatego tym bardziej warto postawić właśnie na przeglądarkę Avast Secure Browser. Jest ona bezpieczna oraz chroni użytkowników przed złośliwymi adresami sieciowymi oraz zainfekowanymi rozszerzeniami. Avast Secure Browser jest przeglądarką, która jest oparta na Chromium wraz z rozszerzonymi  narzędziami oraz funkcjami bezpieczeństwa. Można tu realizować różne transakcje finansowe, bankowe jak również bardzo bezpiecznie logować się do posiadanych kont online. Można pozbyć się obaw, że naruszona zostanie prywatność albo utrata danych finansowych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?