niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościZmiany w Kaspersky – nowoczesne oprogramowanie w sieci

Zmiany w Kaspersky – nowoczesne oprogramowanie w sieci

Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że firma Kaspersky jest jedną z bardziej znanych i cenionych marek zajmujących się produkcją programów antywirusowych. W ofercie mamy bardzo wiele różnego rodzaju programów przeznaczonych dla różnych urządzeń oraz różnych systemów. Oczywiście wciąż mamy do czynienia z nowymi zagrożeniami, a tym samym pojawiają się także nowe programy zabezpieczające. Firma Kaspersky i jej produkty to gwarancja dużej skuteczności i pełnego bezpieczeństwa.

Firma prowadzi ciągle określone badania mające na celu poprawę funkcjonowania programów antywirusowych. Aby poprawić transparentność prowadzonych inicjatyw, firma Kaspersky ma w swoich założeniach przeniesienie swoich laboratoriów do Szwajcarii z Rosji. W głównej mierze mowa jest o przechowywaniu oraz przetwarzaniu danych swoich klientów. Dotyczy to również kompilowania oprogramowania jak również i aktualizacji baz danych związanych z wykrywaniem różnych zagrożeń. Jest to tak zwana globalna inicjatywa transparentności. Dzięki temu zyskuje się większą integralność jak również zwiększa się zaufanie klientów do produktów tejże marki. W ramach nowych przedsięwzięć powziętych przez firmę, można wskazać na:

  •  przetwarzanie i przechowywanie danych w odniesieniu do wielu regionów
  •  relokację procesów kompilowania oprogramowania
  •  otwarcie pierwszego w historii centrum transparentności

Nowe centrum ma być otwarte do końca roku 2019, a jego siedzibą ma być Zurych. W nim będą przechowywane oraz przetwarzane dane klientów z wielu regionów świata, w tym z Europy, Ameryki Północnej, Korei Południowej, Singapuru, Australii oraz Japonii. Wszelkie informacje są przekazywane przez użytkowników w sposób dobrowolny. To przekazywanie następuje do systemu opartego na chmurze systemu Kaspersky Security Network. Tenże system w automatyczny sposób przetwarza dane, które są związane z cyberprzestępczością.

Zmiana miejsca tworzenia procesu kompilowania programów

Należy również wskazać na to, że do Szwajcarii będzie także przeniesiony system narzędzi programistycznych, które są wykorzystywane do kompilowania oprogramowania chroniącego z kodu źródłowego. Jeszcze przed końcem roku 2018 wszelkie bazy danych oraz produkty będą kompilowane oraz podpisywane cyfrową sygnaturą tylko w Zurychu. Dopiero potem mogą one być rozesłane do klientów. Wszelkie programy są w ten sposób weryfikowane przez niezależną organizację, a tym samym stają się bardziej wiarygodne oraz bezpieczne. Te programy są zgodne z kodem źródłowym.

Jeszcze większa wiarygodność

Aby móc mówić o jeszcze większej wiarygodności produktów firmy Kaspersky, nadzór oraz przechowywanie danych, kompilowanie oprogramowania i kod źródłowy przekazuje niezależnemu podmiotowi. Mowa oczywiście o podmiocie posiadającym stosowne kwalifikacje, aby móc prowadzić techniczne audyty oprogramowania. Nie da się ukryć, że takie cechy jak transparentność oraz zaufanie to w branży związanej z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa jest podstawa. Kaspersky Lab ma w zamiarach stworzyć specjalną organizację non-profit, która będzie stanowiła ów podmiot pełniący wspomniany wcześniej nadzór.

Dzięki owym działaniom, dzięki postawieniu na transparentność i wiarygodność, firma Kaspersky jeszcze mocniej ugruntowuje swoją pozycję na rynku. To bardzo istotne, ponieważ bezpieczeństwo funkcjonowania w sieci to obecnie jeden z najważniejszych aspektów, o jaki należy zadbać.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?