niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualności4 największe zagrożenia bezpieczeństwa systemu Windows 10

4 największe zagrożenia bezpieczeństwa systemu Windows 10

 

Narodziny Windows 10

Odkąd ponad dwa lata temu Microsoft wydał na świat swoje nowe dziecko -Windows 10, zyskał ono tytuł najbezpieczniejszego systemu ze wszystkich.
Ale z doświadczenia wiemy że w cyber świecie żaden system nie jest w stu procentach bezpieczny.
Nawet jeśli jest, to tylko podsyca hakerów, aby go w końcu zdobyć.
Dlatego przygotowaliśmy krótką listę najważniejszych zagrożeń w tym systemie.

Phishing coraz bardziej popularny

Nie ważne jak byśmy chronili system, nic nie pomoże jeśli sami nie będziemy ostrożni i racjonalni.
Phishing ostatnio jest coraz bardziej dokuczliwy. Na tyle że czasami możemy takiej próby nawet zauważyć. Przypomnijmy, że Phishing to nie tylko podstawianie stron imitujące nasze witryny bankowe, to także spamowe maile z linkami i plikami instalującymi na naszym systemie oprogramowanie złośliwe. Więc jeśli nieuważnie klikniemy w taki link lub plik, nawet najbardziej zdrowy Windows nam nie pomoże.

Zagrożenia z przeglądarki systemowej

Microsoft wraz z nową przeglądarką (Edge) w Windows 10, zaplusował wśród użytkowników, ponieważ następca internet explorer ma w sobie od razu wtyczki flash i czytnik PDF-ów. Ale z drugiej strony jest to oprogramowanie firmy Adobe – ta firma z kolei ma dużo problemów z hakerami, którzy mieszają w kodach ich produktów i wprowadzają swoje wirusy. Oczywiście Adobe krótko po każdym ataku wypuszcza łatki ratujące sytuacje, ale nigdy nie wiesz kiedy takie oprogramowanie zdąży nabroić w twoim systemie.

Malware ciągle groźny

Windows Defender nie jest w stanie przechwycić wszystkich ataków Malware z poziomu przeglądarek. Szczególnie takie sprytne pliki przyklejone do innych programów, które przy okazji instalujemy. Klikamy szybko „Dalej”, aby właśnie jak najszybciej zainstalować daną aplikację i sami zapraszamy nieproszonych gości do systemu.

Wirusy atakują z każdej strony

Jeden z wielu pozytywów w Windowsie i Windows Defender to fakt, że zawsze aktualizuje stare oprogramowanie, w ten sposób chroniąc system przed najnowszymi zagrożeniami. Jednak tak jak napisaliśmy powyżej -Windows Defender nie jest w stanie przewidzieć i zatrzymać wszystkie ataki malware i spyware, dlatego warto dodatkowo zainstalować takie Antywirusy jak Eset, Kaspersky, Bitdefender czy Norton -Produkty z tych firm są od dłuższego w topie chroniących aplikacji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?