piątek, 14 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualności5 sposobów na bezpieczeństwo w sieci

5 sposobów na bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo użytkownika w sieci jest czymś integralnym, czymś bardzo istotnym. Jak wiadomo, we współczesnej rzeczywistości mamy do czynienia z szeroko zakrojoną cyberprzestępczością. Jak się przed nią chronić? Oczywiście można mówić o wielu różnych sposobach, aczkolwiek nie każdy z tych proponowanych rzeczywiście okazuje się być tym skutecznym. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, aby móc znacząco ograniczyć możliwość działalności cyberprzestępców. Nie zawsze te sposoby pozwalają całkowicie wyeliminować problem, ale w wielu przypadkach okazują się bardzo skuteczne.

5 podstawowych kroków

To, co jest najważniejsze to ograniczone zaufanie w sieci. Nawet jeśli wydaje nam się, że korespondujemy z najbliższą sobie osobą, to może okazać się, że jest to tylko nasze złudzenie. Do owych pięciu kroków, których należy przestrzegać, będziemy zaliczać:

  1. Bieżącą aktualizację systemów operacyjnych, na których pracujemy oraz ulubionych programów. Tutaj warto zaznaczyć, że im nowsza wersja programu tym zazwyczaj więcej dobrych zabezpieczeń.
  2. Nie można pominąć takiej kwestii, jaką jest posiadanie zainstalowanego programu antywirusowego. Należy odnieść konieczność owej instalacji także do urządzeń mobilnych, do smartfonów.
  3. Zasadniczo nie należy otwierać maili oraz załączników do maili od nieznanych nadawców. Jednakże może okazać się, że maila dostaliśmy z adresu, który wydaje się nam bardzo znajomy. Po jego otwarciu jednak okazuje się, że zawarte tam treści są dla naszego urządzenia niebezpieczne.
  4. Oprogramowaniem, na które warto postawić jest menedżer haseł. To w tym miejscu przechowywane są wszelkie hasła, które są używane przez daną osobę do logowania się na różnych witrynach internetowych. Oczywiście w odniesieniu do dostępu do samego menedżera, powinno zostać użyte specjalne, trudne do odgadnięcia hasło. W niektórych sytuacjach – i jest to bardzo korzystne rozwiązanie – można korzystać z dwustopniowych zabezpieczeń. Po podaniu loginu, hasła, zostajemy poproszeni jeszcze o podanie kodu, który jest wysłany na dany telefon.
  5. Jeśli mamy podejrzenie, że nasze dane zostały wykradzione, możemy tenże fakt swobodnie sprawdzić online. Gdyby okazało się, że jest to prawdą, należy zmienić hasło dostępu do konta lub całkowicie je zlikwidować.
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?