niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaPinnacle / AvidPoprawa bezpieczeństwa w sieci

Poprawa bezpieczeństwa w sieci

W dobie współczesnej mamy do czynienia z coraz większą ilością złośliwego oprogramowania w sieci. Można wyróżnić bardzo różne rodzaje tego oprogramowania, które zagraża danym zawartym w smartfonach i komputerach. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, aby samemu nie popełniać różnych błędów. Mowa o nie otwieraniu podejrzanych załączników w mailach, o stosowaniu właściwego oprogramowania antywirusowego. Nad poprawą bezpieczeństwa stale pracują specjaliści.

Firma Eset, która obecnie stanowi jeden z największych producentów oprogramowania zabezpieczającego na terenie Unii Europejskiej zrobiła bardzo poważny krok, aby działać z jeszcze większą skutecznością. Chodzi mianowicie o to, że ów podmiot dołączył do Europejskiego Centrum ds walki z cyberprzestępczością przy Europolu. Jako podstawowy cel działalności owej organizacji, cel współpracy uważa się obecnie:

  • poprawa bezpieczeństwa obywateli
  • poprawa bezpieczeństwa rządów oraz przedsiębiorstw
  • pomoc w walce z cyberprzestępczością

Mówiąc o owym bezpieczeństwie, mamy na myśli w głównej mierze bezpieczeństwo w Internecie.

Struktura do spraw walki

Wspomniano wcześniej o Europejskim Centrum ds. walki z cyberprzestępczością. Jest to organizacja, która została utworzona w roku 2013. Dzięki prowadzonym działaniom zwiększona jest skuteczność działania europejskich organów ścigania w ramach zwalczania cyberprzestępczości. Mając obecnie u boku takiego partnera jak firmę Eset, można mówić o jeszcze większej skuteczności owej walki z cyberprzestępcami. Co jest równie ważne, podejmowane działania są prowadzone nie tylko na Starym Kontynencie, ale także poza nim. Jako doskonały przykład skuteczności, można podać zlikwidowanie botnetu Wauchos znanego, jako Gamarue/Andromeda. Ten podmiot przez kilka lat dokonał zainfekowania kilku milionów komputerów użytkowników. To tylko przykład, który jednakże obrazuje skalę skuteczności prowadzonych działań.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?