niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderAV-Test o skuteczności antywirusów dla Android

AV-Test o skuteczności antywirusów dla Android

Niemal połowa badanych aplikacji przeznaczonych dla urządzeń przenośnych zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo.

image_android_phone_5colsChroń smartfon i tablet

Media wciąż donoszą o atakach na smartfony i tablety, przeprowadzanych zwłaszcza za pomocą zainfekowanych aplikacji. Ich raporty podkreślają również, jak wiele szkód może wywołać zainstalowanie szkodliwego oprogramowania i jakie może mieć to skutki dla nieświadomego użytkownika – uruchomienie kosztownych SMS Premium, przekierowanie podczas zakupów online, podmienienie numeru rachunku bankowego podczas dokonywania przelewów bankowych itp.

Jednocześnie specjaliści wskazują na konieczność korzystania z odpowiedniego oprogramowania dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń przenośnych. Dobra, sprawdzona i efektywna aplikacja ochronna może bez trudu zapobiec włamaniom i groźnej działalności cyberprzestępców. Pozostają jednak wątpliwości, jaki program antywirusowy wybrać. Który z nich charakteryzuje się największą skutecznością? W odpowiedzi na te pytania może pomóc ostatni test ośrodka AV-Test.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowników

Tym razem przedmiotem badania były 32 programy przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Test skupiał się na funkcjach ochronnych oferowanych przez aplikacje, walorach użytkowych, ilości zgłaszanych fałszywych alarmów, obciążeniu urządzenia i wpływie na szybsze rozładowywanie baterii. Dodatkową punktacja mogła zostać przyznana za opcjonalne narzędzia w jakie wyposażony został program.

Maksymalne wyniki 13 programów

Spośród wszystkich testowanych aplikacji aż 13 uzyskało maksymalną punktację – 13 na 13 punktów. Były to m. in. programy Quihoo, Cheetah, Bitdefender Mobile Security czy ESET Mobile Security And Antivirus. Oznacza to, że skuteczność ochrony urządzeń mobilnych nie musi wiązać się z ich niepotrzebnym obciążeniem. Okazało się także, że najwyższy poziom skuteczności, czyli stuprocentową wykrywanie zagrożeń, osiągnęło 15 testowanych programów.

 

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?