niedziela, 23 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaNEWSProgramyBitdefender TrafficLight

Bitdefender TrafficLight

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.19.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”4.19.4″ _module_preset=”default” custom_margin=”-46px|auto||auto||” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.19.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”][et_pb_text _builder_version=”4.19.4″ _module_preset=”default” global_colors_info=”{}”]

Chcąc dodatkowo zabezpieczyć swoje urządzenia i dane przed zagrożeniami internetowymi, użytkownicy mogą skorzystać z wielu narzędzi oferowanych przez czołowych producentów oprogramowania antywirusowego. Jednym z nich jest Bitdefender TrafficLight. Bitdefender Trafficlight

Bezpiecznie korzystanie z Internetu

Bitdefender trafficlight Bitdefender Trafficlight to darmowy dodatek do przeglądarek internetowych, który uzupełnia ochronę zapewnianą przez programy antywirusowe Bitdefender. Nie można go traktować, jako narzędzie, które samodzielnie zabezpiecza urządzenie – to dodatek, który zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas przeglądania stron www, bez wpływania na szybkość łączenia z serwisami oraz na wydajność urządzenia. Narzędzie to skanuje każdą odwiedzaną witrynę internetową w poszukiwaniu różnorodnych zagrożeń oraz szczególnie niebezpiecznych prób phishingu – podszywania pod zaufane strony w celu wyłudzenia wrażliwych danych, np. loginów i haseł do bankowości online. Część przetwarzania odbywa się w chmurze, dzięki czemu nie ma wpływu na prędkość i zużycie zasobów systemu. Program automatycznie blokuje wszelkie szkodliwe treści, skutecznie chroniąc użytkowników podczas codziennego korzystania z Internetu.

Bogaty zestaw funkcji

Najważniejszą funkcją Bitdefender Trafficlight jest analiza zawartości stron www i blokowanie ich w przypadku stwierdzenia niebezpieczeństwa. Co ważne – Bitdefender Trafficlight nie blokuje całej witryny, a jedynie te jej elementy, które są potencjalnie niebezpieczne, co pozwala na jej swobodne i bezpieczne przeglądanie. Oprócz zaawansowanej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem (wirusami, trojanami, malware) oraz próbami ataków phishingowych, wtyczka ta informuje i ostrzega o groźnych oraz fałszywych witrynach w wyświetlonych wynikach wyszukiwania. To także przydatne narzędzie dla osób korzystających z portali społecznościowych (np. Twittera czy Facebooka) – skanuje i przestrzega przed podejrzanymi linkami zamieszczanymi przez – często niczego nieświadomych – znajomych. Oprogramowanie zapobiega również śledzeniu działań użytkownika w sieci przez tzw. trackery – strony internetowe tropiące i analizujące aktywność w Internecie.

Rozwiązanie dostępne dla popularnych przeglądarek

Bitdefender Trafficlight jest dostępny w 17 językach, jako wtyczka do najpopularniejszych przeglądarek: Firefox, Chrome oraz Safari, którą można bezpłatnie pobrać ze strony producenta lub zainstalować z poziomu rozszerzeń samej przeglądarki. Działa automatycznie i nie wymaga dodatkowej, skomplikowanej konfiguracji. Wtyczka uruchamia się sama przy kolejnym starcie przeglądarki i nie jest widoczna na pasku narzędzi – który często już jest wystarczająco zapełniony innymi aplikacjami i skrótami. W razie potrzeby można ją wywołać za pomocą myszy.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?