niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoCzy nasze dzieci są bezpieczne w Internecie?

Czy nasze dzieci są bezpieczne w Internecie?

Chociaż czasy, w których ogromnie dużo mówiło się o bezpieczeństwie zwłaszcza naszych dzieci w Internecie raczej mamy już za sobą, pewnie ze względu na tak ogromne rozpowszechnienie się Internetu i wszystkiego, co jest z nim związane, to jednak nie oznacza, że nasze dzieci posiadają odpowiednią ochronę, ale przede wszystkim odpowiednią wiedzę. Co ważniejsze, edukowanie naszych dzieci powinniśmy zacząć od nas samych, ponieważ często strofujemy dzieciaki, a sami popełniamy niemal podręcznikowe grzeszki oraz błędy.

Zagrożenie – realne czy wymyślone?

Coraz większa liczba zmultimedializowanych rodziców uważa, że zagrożenia wynikające z powszechnego dostępu do Internetu to jedynie stek bzdur, wymyślanych przez producentów oprogramowania antywirusowego oraz innych zabezpieczeń, jednak raporty policyjne są w tej kwestii bezlitosne i jednomyślne – zagrożenie jest jak najbardziej realne. Ma ono również różne oblicza, od włamywania się na prywatne adresy mailowe, konta na portalach społecznościowych, śledzenie, aż po groźby czy nawet molestowanie.

Dyskretna kontrola zawsze w cenie

Jeśli twoje dziecko od najmłodszych lat jest zafascynowane portalami społecznościowymi, a dzisiejsza rzeczywistość wymaga istnienia w niej, możesz dyskretnie kontrolować nie tylko treści umieszczane przez dziecko w obszarach publicznych, ale również możesz przejrzeć ustawienia danego konta i na przykład wpłynąć na to, kto będzie mógł dane oraz podawane przez dziecko informacje podglądać. Jeśli dziecko korzysta z komunikatorów typu WhatsUp, sprawdzaj, czy oby na pewno wszyscy rozmówcy są znani dziecku osobiście. Nie zezwalaj oraz szybko reaguj na wszystkie znajomości niezwiązane z rzeczywistością.

Korzystaj z zaawansowanych technologii

W ochronie bezpieczeństwa naszych dzieci może nam niemało pomóc również serwer VPN. Nie będzie on co prawda miał wpływu na strony internetowe odwiedzane przez nasze dziecko, a wręcz odwrotnie, umożliwi również wchodzenie na te, które wyglądają normalnie na niedostępne dla reszty użytkowników, to jednak zabezpieczy dziecko oraz jego poczynania przed śledzeniem oraz przed zidentyfikowaniem adresu IP, a także wszystkich istotnych informacji czy haseł dostępu. Dzięki przechodzeniu wysyłanych przez Internet danych za pomocą tunelu VPN niemożliwe będzie skorzystanie z przesyłanych tą drogą danych. To rozwiązanie zapewnia również ochronę podczas bliższych i dalszych podróży, kiedy dzieci bardzo chętnie korzystają z darmowego Internetu w hotelach czy w miastach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?