poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderDługotrwały test antywirusów AV-Comparatives

Długotrwały test antywirusów AV-Comparatives

Opublikowano raport podsumowujący długotrwały i realistyczny test oprogramowania antywirusowego AV-Comparatives.

Najskuteczniejszy antywirus według AV-Comparatives

test-march-june-2015O coraz większym niebezpieczeństwie wynikającym z różnorodnych zagrożeń internetowych nie trzeba nikogo przekonywać. Nie tylko wzrasta liczba złośliwych programów, ale również zmienia się ich natura – są bardziej zaawansowane, trudniejsze do wykrycia i zablokowania oraz skupione na konkretnym użytkowniku. Dlatego tak istotne znaczenie ma wybór pakietu antywirusowego, mającego zabezpieczyć cenne dane, użytkowników i ich urządzenia. Na szczęście zakres ochrony oferowanej przez największych producentów stale się rozszerza o nowe narzędzia i funkcje, zwiększające w znaczący sposób nasze bezpieczeństwo.

Najnowszy raport AV-Comparatives podsumowuje rezultaty Real World Protection Test – długotrwałego, przeprowadzanego w realistycznych warunkach badania skuteczności oprogramowania antywirusowego. Uczestniczące w teście programy mogą wykorzystywać wszelkie narzędzia w jakie są wyposażone, mające zapobiec zainfekowaniu komputera (nie tylko skanowanie opierające się na bazach sygnatur czy analizie heurystycznej). Każdego dnia w okresie od marca do czerwca bieżącego roku pakiety musiały zmierzyć się z setkami zagrożeń, na które narażeni są Internauci. Dynamiczny i długotrwały test AV-Comparatives daje więc szanse na poznanie najbardziej wiarygodnych wyników dotyczących ich skuteczności.

Test odbywał się na komputerach wyposażonych w system Windows 7 Home Premium SP1 64-bit. Każdy z programów biorących udział w badaniu wykorzystywał swoje domyślne ustawienia, w jego trakcie mógł dokonywać aktualizacji i korzystać z usług w chmurze. W teście wzięło udział 21 popularnych i cieszących się zaufaniem pakietów antywirusowych.

Panda Security zwycięzcą testu

Bezapelacyjnym zwycięzcą Real World Protection Test (marzec-czerwiec 2015) okazało się oprogramowanie firmy Panda Security. Jej Free Antivirus uzyskał aż 99,9% skuteczność ochrony przed zagrożeniami internetowymi. Od chwili wprowadzenia nowego, przełomowego silnika do wszystkich pakietów zabezpieczających z rodziny Panda (Panda Antivirus Pro, Panda Internet Security, Panda Global Protection itp.), wysunęły się one na pozycje liderów wśród najlepszych rozwiązań antywirusowych, gwarantujących niezawodną i pełną ochronę użytkowników.

Tuż za Panda Free Antivirus znalazły się inne doskonale znane i sprawdzone pakiety – Bitdefender Internet Security (99,8% skuteczności) oraz Kaspersky Internet Security i Trend Micro Internet Security z identycznym rezultatem 99,7%. Poza podium uplasowały się programy Avira Antivirus Pro i Tencent PC Manager. Warto też zauważyć, że osiem z testowanych dwudziestu jeden pakietów osiągnęło znakomity wynik powyżej 99% skuteczności, co gwarantuje skuteczną ochronę korzystających z nich użytkowników.

 

Źródło: av-comparatives.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?