niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościGroźny wirus komputerowy w antywirusowym oprogramowaniu Ccleaner

Groźny wirus komputerowy w antywirusowym oprogramowaniu Ccleaner

Miliony komputerów na całym świecie może być zagrożone, ponieważ hakerom udało się ominąć zabezpieczenia i ukryć wirus malware w popularnym programie Ccleaner. Program ten cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób pobrało go na swój komputer, aby chronić dane. Tymczasem okazuje się, że to właśnie on może stać się zagrożeniem.

Badacze z Cisco Talos poinformowali, że serwery, na których pracuje Ccleaner zostały zainfekowane wirusem. Okazuje się, że hakerzy rozprzestrzenili malware w instalatorach programu. Od pewnego czasu wersja CCleaner 5.33 zawiera wieloetapowy ładunek malware, jaki to instaluje się na komputerze użytkowania wraz z instalacją programu.

Dwa miliardy pobrań

Ccleaner został pobrany przez użytkowników, troszczących się o bezpieczną pracę w sieci, koło dwa miliony razy. Tym samym stał się istotnym programem dla hakerów. Zadaniem programu jest usuwanie z komputerów różnorodnych wirusów i robaków, w tym malware. Tymczasem podczas gdy program ma nas chronić, sam rozprzestrzenia groźne niebezpieczeństwo.

Nie ma na razie żadnych danych ile osób, które ściągnęło Ccleaner mogło zainfekować swój komputer. Szacowana liczna może być ogromna, sięgająca nawet pięciu milionów osób w czasie tygodnia. Nikt bowiem nie spodziewał się, że hakerzy wykorzystają program czyszczący, po to aby rozprzestrzenić groźnego wirusa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?