poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościTwój dowód osobisty może się znaleźć na ogólnodostępnej stronie internetowej

Twój dowód osobisty może się znaleźć na ogólnodostępnej stronie internetowej

Nasza czujność jako użytkowników Internetu niestety z miesiąca na miesiąc coraz bardziej maleje, a zagrożenia wprost przeciwnie – namnażają się w strasznym tempie, o którym nie każdy nawet zdaje sobie dobrze sprawy. Nieuczciwi zarobkowi cze starają się znaleźć doskonały oraz prosty sposób na zarobienie pieniędzy, a dzisiaj niestety najlepiej zarania się na naszej własnej, ogromnej naiwności. Umieszczanie oraz niemal swobodne przesyłanie naszych skanów dokumentów w różny sposób za pomocą właśnie Internetu to jeden z najgorszych pomysłów, na jakie możemy wpaść. To właśnie ten sposób wykorzystywany jest przez twórców takich stron, jak docer.pl.

Wszystko odbywa się legalnie

W Polsce dostępna jest strona, na której oferowane są do powszechnego wglądu dosłownie każdego setki skanów dowodów osobistych, praw jazdy, a także wszelkich innego rodzaju dokumentów, jak choćby curriculum vitae. Każdy, dowolny użytkownik ma do nich swobodny dostęp. Nieświadomie umieszczane skany ważnych dokumentów na przykład przez użytkowników Instagrama może na nich sprowadzić naprawdę poważne kłopoty w postaci zaciąganych pożyczek czy w innym celu kradzionych tożsamości.

Sprawdź, czy tam nie figurujesz

Sprawa jest naprawdę poważna, ponieważ nawet użytkownicy innych portali alarmują o setkach znajdujących się na stronie dokumentów. Warto więc sprawdzić, czy wśród nich nie znalazły się czasem również wasze dokumenty. Wszystkie takie incydenty należy od razu bezpośrednio zgłaszać jako nadużycia za pomocą specjalnego formularza, dostępnego na przykład na internetowej stronie Komputer Świata.

W jaki sposób dokumenty znajdują się na platformie Docer.pl?

Problem jest dość złożony i polega przede wszystkim na nieumyślnym wgraniu ich na platformę, jeśli szukały na przykład usługi w postaci możliwości przesyłania takiej formy dokumentów. Jeśli zamiast na poszukiwany program czy stronę trafili właśnie na docer.pl, sami sobie skręcili sznurek na szyję. Jeśli chcemy więc przysłać załączniki, które mają zbyt dużą wielkość i przez to nie przechodzą przez naszą pocztę, lepiej dobrze kilka razy zastanowić się i sprawdzić, czego tak naprawdę używamy w tym celu. Twórcy zarabiają na stronie w bardzo prosty sposób – na reklamach, które wyświetlają się użytkownikom wraz z zeskanowanymi dokumentami. Ich zarobek to czysty zysk, ponieważ niektórzy z nas wchodzą tam, aby sprawdzić, czy czasem nasze dokumenty się tam nie znalazły. Dla twórców strony nawet taki drobny gest oznacza pewny zysk.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?