niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościHakerzy jako Szpiedzy

Hakerzy jako Szpiedzy

Hakerzy przenieśli swoje rzemiosło na wyższy poziom stając się również cyber szpiegami, którzy śledzą nasze zachowanie w sieci, szukając słabych punktów, aby w odpowiednim momencie zarzucić np. Phishingową sieć.

Hakerzy są wszędzie

Doszliśmy do czasów kiedy hakerzy bez problemu zatrudniają techników, którzy na przykład byli szpiegami w różnych agencjach wywiadowczych. I dzięki połączeniu tych umiejętności, hakerzy są w stanie zawładnąć naszymi osobistymi informacjami, którymi np. dzielimy się w portalach społecznościowych. Sam miałem nawet taki przypadek, że ktoś podsunął mi imitacyjną stronę logowania FB i nieświadomie podałem swoje dane do logowania, na szczęście parę godzin później doszło do mnie co zrobiłem i szybko zmieniłem hasło dostępu.

Wiadomo, że uzbrojeni w wiedzę o zwyczajach danego użytkownika w sieci i na portalach społecznościowych -łatwiej np. przygotować wiarygodny mail z zawirusowanym linkiem w który na 99 procent potencjalna ofiara wejdzie.
Najnowsze hakerskie maile są również profesjonalnie opatrzone odpowiednimi czcionkami, znakami i logo firmowymi, więc i bez tego łatwo można było wpaść w pułapkę. A teraz kiedy cyber szpieg dokładnie przejrzy zachowania swojego celu to sukces jego ataku będzie bardzo prawdopodobny.

Więc na przyszłość miejcie na uwadze podejrzane wiadomości lub aktywności na swoim koncie, nie dajcie się zwieść podejrzanym prośbą o podanie danych, a przede wszystkim ochrońcie się jakimś antywirusem typu Kaspersky, Eset czy AVG.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?