środa, 17 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoInternetowe wersje popularnych antywirusów – czy są warte uwagi?

Internetowe wersje popularnych antywirusów – czy są warte uwagi?

Powszechnie wiadomo, że program antywirusowy to pierwsza rzecz, jaka jest instalowana zaraz po postawieniu systemu. Nie zawsze jednak jeden z programów antywirusowych, jakie wybierzemy na ochronę oraz obrońcę naszych danych będzie odpowiednio solidny. Dlatego najlepsi z producentów takiego oprogramowania coraz częściej proponują użytkownikom również internetowe skanery poszczególnych plików albo całych dysków. Nawet jeśli posiadamy swój ulubiony program antywirusowy, warto od czasu do czasu przeskanować swój komputer również zdecydowanie innym, alternatywnym oprogramowaniem. Poniżej znajdziecie przegląd kilku według mnie najlepszych i najefektywniejszych.

Nieodmiennie numer jeden

Polska firma MKS VIR od dobrych ponad dwudziestu lat oferuje użytkownikom naprawdę dobre i solidne oprogramowanie. Najważniejsze i najlepsze w tym programie jest to, że od bardzo długiego czasu cieszy się najlepszą wykrywalnością, nie obciążając przy tym zbytnio procesora. Pracując w tle w zasadzie wcale nie da nam odczuć, że przeszukuje nasz komputer. Co ważniejsze wykryte zagrożenie może zostać bezpośrednio usunięte. Trzeba jednak pamiętać, że skaner współpracuje jedynie z Internet Explorer wersja 6. lub 7.

Również korzystająca z IE

Kolejną propozycją darmowego skanera internetowego jest McAfee, również sympatyczna w obsłudze i bardzo prosta. Za pomocą strony można przeskanować dowolny obiekt – pojedynczy plik lub cały dysk. Jest jednak jeden warunek- do uruchomienia skaner potrzebuje przeglądarki Internet Explorer w bardzo archaicznej wersji – 5. lub nowszej.

Sympatyczny misiek

Panda Security to firma oraz produkty, które same są reklamą dla siebie. Produkty tej firmy od dość dawna są najchętniej wybieranymi produktami antywirusowymi w Polsce. Wybierana jest przede wszystkim ze względu na naprawdę wysoki poziom skuteczności oraz prostotę obsługi. Standardowy program antywirusowy posiada również swoją darmową, internetową wersję. Tutaj spotkamy się jednak ponownie z koniecznością skorzystania z przeglądarki Internet Explorer. Dodatkowo przy pierwszej próbie użycia konieczne jest zainstalowanie kontrolera Active X, wymaganego do prawidłowego funkcjonowania skanera. Przy kolejnym skanowaniu w wersji online konieczne będzie jedynie kilkusekundowe zaktualizowanie kontrolera.

O bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i swojego komputera zawsze warto zadbać odpowiednio wcześniej – zanim na swoim komputerze znajdziemy tajemnicze hasła, mówiące o zakodowaniu komputera i konieczności zapłacenia okupu.

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?