poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościKonkurs na najlepsze programy antywirusowe rozstrzygnięty

Konkurs na najlepsze programy antywirusowe rozstrzygnięty

Po raz kolejny rozstrzygnięto konkurs oceniający najnowsze programy do walki z wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem, którego coraz więcej w Internecie i które wykorzystuje coraz to nowe środki do osiągnięcia celu. Konkurs był organizowany przez AV-TEST Institute, a programy oceniane były w pięciu różnych kategoriach, związanych z bezpieczeństwem mobilnym systemu Android, z wydajnością, użytecznością czy z zapewnianiem najlepszej możliwej ochrony.

Najlepiej oceniane antywirusy roku 2017

Niemiecka firma AV-TEST zawsze bierze sobie bardzo do serca kwestie bezpieczeństwa korzystania z zasobów Internetu i to z tego względu publikuje regularnie nowości od najlepszych producentów, ale właśnie z tego względu organizuje również tematyczne konkursy na najlepszy program.

Najlepsza ochrona konsumencka

W każdej kategorii zostały nagrodzone inne programy. Jeśli chodzi o kategorię związaną z ochroną konsumencką, wciąż w zasadzie bezkonkurencyjny jest Bitdefender, ale także Norton. Oba oprogramowania można bez trudu znaleźć na polskim rynku. W kategorii wydajności najlepszy okazał się również Bitdefender wraz z Kasperskym. W kategorii użyteczności Kasperksy nie miał sobie równych, dalej w sprawach naprawczych znów swoich konkurentów prześcignął Bitdefender na równi z Kasperskym. W ostatniej kategorii najlepszych antywirusów zabezpieczających system Android na telefonie okazał się analogiczny produkt – Bitdefender Security, ale wraz z nim również Symantec Norton Mobile Security.

Bitdefender nie ma sobie równych

To nie pierwszy raz, kiedy produkt rumuńskiej marki okazuje się być najlepszy i w zasadzie bezkonkurencyjny dla innych programów tego typu. Zapewnia kompleksową ochronę nas i naszych danych podczas korzystania z Internetu, a dzięki rozszerzeniom i pakietom tematycznym, nakierowanym na przykład głównie na domowe, prywatne użytkowanie czy korzystanie w małej firmie można znakomicie dobrać sobie opcję, która będzie dla naszych potrzeb najodpowiedniejsza.

Co oferuje antywirus?

Na stronie producenta możemy przeczytać, że jest poprawiona oraz zwiększona wydajność antywirusa, potwierdzona przez wspominany wyżej egzamin AV-TEST. W programie znajduje się ochrona w postaci GravityZone, odpowiedzialna za chronienie wirtualnych oraz fizycznych punktów końcowych. Antywirus jest kompatybilny z VMware Center, Microsoft Active Directory oraz Citrix XenServer, dlatego kontrola jest zdecydowanie zwiększona. Zresztą – przyznane nagrody mówią same za siebie o jakości tego produktu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?