niedziela, 21 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaKasperskyPełen obraz cyberprzestępczości od Kaspersky Lab

Pełen obraz cyberprzestępczości od Kaspersky Lab

Kaspersky Lab stworzył niezwykłe serwisy, prezentujące statystyki dotyczące użytkowników Internetu oraz zagrożeń online w czasie rzeczywistym.

kaspersky cyberstatNajaktualniejsze dane

Jeśli poszukujecie ciekawych i obszernych informacji o bieżących cyberzagrożeniach na całym świecie, wystarczy odwiedzić najnowszą bezpłatną witrynę kaspersky-cyberstat.com/ przygotowaną przez Kaspersky Lab – czołowego producenta rozwiązań antywirusowych. To olbrzymia i najaktualniejsza baza wiedzy o Internecie, jego użytkownikach i zagrożeniach online. Zawiera unikatowe dane statystyczne, które, co najważniejsze, są nieustanne aktualizowane i prezentują informacje w czasie rzeczywistym.

Dzięki serwisowi można dowiedzieć się przede wszystkim, jakie rodzaje zagrożeń internetowych występują najczęściej i są w tej chwili najaktywniejsze. Kaspersky prezentuje m. in. informacje o globalnej ilości dzisiejszych ataków i miesięcznej liczbie zagrożeń, ilości nowych próbek groźnego oprogramowania, jakie się dziś pojawiły, ilości i rodzajach trojanów, exploitów, ataków phishingowych. Podsumowuje także liczbę najpopularniejszych typów zagrożeń i źródeł ich pochodzenia.

Kaspersky prezentuje też obraz dzisiejszego internauty – ilu ich jest na świecie, ilu przybyło od początku roku, ile wysłali dziś maili, ile zamieścili zapytań w wyszukiwarce Google, ile tweetów i wpisów na blogach. Zajmuje się także użytkownikami urządzeń mobilnych i dotykającymi ich atakami cyberprzestepców.

Fundamentem statystyk jest Kaspersky Security Network – oparta na chmurze sieć gromadząca informacje o zagrożeniach, z którymi mają do czynienia produkty Kaspersky na całym świecie. Pozostałe dane dostarczane są przez serwisy worldometers.info i realityclock.com.

Mapa zagrożeń

To zresztą nie wszystko. Kaspersky Lab udostępnił też stronę cybermap.kaspersky.com – interaktywną mapę zagrożeń w czasie rzeczywistym, umożliwiającą poznanie dokładnych danych i bieżących ataków w dowolnym kraju na świecie.

 

Źródło: Kaspersky Lab

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?