poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAVGNajlepsza ochrona Windows 10

Najlepsza ochrona Windows 10

Najnowszy test oprogramowania antywirusowego ocenił skuteczność ochrony urządzeń z systemem operacyjnym Windows 10.

Szczegółowy test antywirusów

Ośrodek AV-Test opublikował wyniki najnowszego testu skuteczności popularnych pakietów antywirusowych. Tym razem analizował on zdolność ochrony komputerów z najnowszą wersją systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows 10. Badanie odbyło się w kwietniu bieżącego roku. Podczas tego miesiąca stałej obserwacji poddano 22 produkty antywirusowe przeznaczone dla użytkowników domowych.

Jak zwykle test sprawdzał skuteczność programów w ich domyślnych ustawieniach. Pakiety mogły przez cały czas dokonywać aktualizacji oraz korzystać z dostępnych usług w chmurze, a także wszystkich narzędzi i funkcji oraz warstw ochrony, tak aby zaprezentowały najlepszy poziom dostępnych zabezpieczeń.

image_windows10_laptop_6colsSpecjaliści AV-Test skupili się na sprawdzeniu działania pakietów w jak najbardziej realistycznych scenariuszach, które odpowiadają warunkom z jakimi na co dzień spotykają się użytkownicy urządzeń połączonych z siecią. Każdy z produktów antywirusowych oceniany był w trzech zakresach. Najważniejszym z nich jest skuteczności ochrony przed zagrożeniami internetowymi (w tym groźnymi stronami www oraz e-mailami) i infekcjami (np. atakami wirusów, robaków, trojanów itp.), zarówno tymi najnowszymi, jeszcze nie zidentyfikowanymi, jak i już rozpowszechnionymi, rozpoznanymi w ciągu wcześniejszych 4 tygodni.

Drugim kryterium wpływającym na ostateczny wynik programu w teście jest wpływ jego aktywnej ochrony na wydajność chronionego urządzenia podczas codziennego użytkowania, np. odwiedzania popularnych witryn internetowych, pobierania, instalacji i uruchamiania aplikacji czy kopiowania plików.

Trzeci zakres kontroli oprogramowania antywirusowego to jego użyteczność – wpływ aktywnej ochrony na wygodę korzystania z urządzenia, w tym zgłaszanie uciążliwych fałszywych alarmów podczas prób przeglądania stron www czy stosowania sprawdzonego i bezpiecznego oprogramowania.

Najskuteczniejsza ochrona dla Windows 10 – wyniki testu

W kwietniowym teście antywirusów chroniących urządzenia z Windows 10 bezkonkurencyjnymi w zakresie skuteczności ochrony okazało się 9 pakietów. Wśród zdobywców maksymalnej punktacji znalazły się m.in. pakiety Bitdefender Internet Security, F-Secure Safe, Kaspersky Internet Security, Panda Norton Security.

Większe zaskoczenie pojawiło się w kategorii wpływu na wydajność urządzenia. Tu jedynie dwa programy uzyskały 6 na 6 możliwych do zdobycia punktów – Avira Antivirus Pro i Bitdefender Internet Security. Tuż za nimi znalazły się jednak F-Secure Safe, Kaspersky Internet Security, Norton Security i Trend Micro Internet Security. Połowa pakietów natomiast wykazała się maksymalnymi notami w kategorii użyteczności (np. AVG Internet Security, Bitdefender Internet Security, ESET Smart Security, Norton Security).

Podsumowując wyniki testu, wyróżnieniem Top Product nadanym przez AV-Test może poszczycić się 5  pakietów antywirusowych: Avira Antivirus Pro, Bitdefender Internet Security, Kaspersky Internet Security, Norton Security oraz Trend Micro Internet Security.

 

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?