poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościNowa ochrona od Mozilli

Nowa ochrona od Mozilli

Firefox chroniony

Jesteśmy przyzwyczajeni , że przeglądarki internetowe raczej się nie zmieniają przez ostatnie lata.
Mozilla stara się rozruszać technologię w tej dziedzinie. Warto chociaż wspomnieć ostatnie dodatki, takie jak Firefox Hello czy specjalistyczną przeglądarkę Aurora. Teraz Mozilla poszła jeszcze dalej i dodała ochronę Firefoxa. To oznacza, że nie musimy już instalować, lub kupować dodatkowych ochron, aby zostać bezpieczni w sieci. Ochrona będzie polegać na niwelowaniu śledzenia naszych ruchów w przeglądarce.

Jednak włączenie tej opcji nie będzie zachodziło automatycznie. Trzeba zrobić to manualnie wpisując ‘about:config’ w pasku przeglądarki, po zgodzeniu się na ostrożność w podejmowaniu zmian ustawień docieramy do komendy ‘privacy.trackingprotection.enabled’ i ustawiamy ją na 'true’. Po tym możemy być pewni , że wszelkie próby śledzenia naszej aktywności w internecie zostaną blokowane. Dla potwierdzenia mała tarcza pojawi się w pasku adresu.

Widać pod tym względem Mozilla może uzyskać znaczną przewagę u użytkowników, ponieważ na przykład Google nie może tego samego zrobić ze swoją przeglądarką Chrome. Niektórzy złośliwi, lub po prostu obiektywni obserwatorzy tłumaczą to, że wtedy by musieli blokować swoje własne aplikacje blokujące. Z kolei Mozilla na pewno otrzymuje od nas kciuki w górę za dążenie do, jak najlepszej ochrony prywatności swoich użytkowników.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?