piątek, 14 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaEdukacjaTańsze oprogramowanie dla szkół

Tańsze oprogramowanie dla szkół

Półmetek wakacji za nami. Warto więc przed zbliżającym się rokiem szkolnym przyjrzeć się oprogramowaniu przeznaczonemu dla placówek edukacyjnych.

W wielu przypadkach producenci oprogramowania komputerowego przygotowują specjalne oferty dla jednostek edukacyjnych. Ten rodzaj licencji zwykle pozwala zaoszczędzić duże kwoty i umożliwia administratorom wyposażenie szkolnych biur oraz pracowni komputerowych bez nadmiernego obciążenia ich budżetu. Warto podkreślić, że ceny wersji EDU są kilkakrotnie niższe od klasycznych licencji komercyjnych, a oszczędności mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Ochrona antywirusowa

Wśród programów niezbędnych do prawidłowego i bezpiecznego korzystania z sieci komputerowej raport-antywirusow-plw szkołach znajdują się przede wszystkim narzędzia antywirusowe. Zapewniają one ochronę urządzeń oraz danych zapisanych na komputerach, zabezpieczają przed atakami hakerów a także napływem niepożądanych wiadomości. Niemal każdy liczący się producent oprogramowania antywirusowego posiada w swojej ofercie wielostanowiskowe licencje (nawet dla 100 komputerów) skierowane do jednostek edukacyjnych – szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a nawet przedszkoli. Mowa tu m. in. o pakietach Bezpieczna szkoła F-Secure, Szkoła MIX Plus G Data czy Bezpieczna szkoła Panda Security.

Grafika komputerowa w szkołach

Oprócz programów antywirusowych szkoły mogą wzbogacić swoją ofertę edukacyjną i urozmaicić lekcje informatyki. Wystarczy, że na zajęciach uczniowie będą mieli okazję poznać i rozpocząć pracę z cenionymi, stosowanymi przez profesjonalistów na całym świecie programami, które mogą rozbudzić w młodzieży zainteresowanie np. grafiką komputerową lub tworzeniem filmów i przydać się w ich planowanej karierze zawodowej. Warto więc przyjrzeć się licencjom edukacyjnym przygotowanym m. in. przez firmę Corel – producenta jednego z najpopularniejszych na świecie pakietów graficznych i filmowych: CorelDraw Graphics Suite X7 oraz Pinnacle Studio 17 Ultimate.

Pakiety biurowe

Nie bez znaczenia są też rozwiązania, które ułatwiają pracę biurową w każdej placówce edukacyjnej. Specjalne licencje, o wiele tańsze od tych przeznaczonych do użytku komercyjnego, pozwalają usprawnić pracę administracyjną, tak ważną w każdej szkole. Producent najważniejszego oprogramowania biurowego – Microsoft Office – proponuje wyjątkową, bezterminową licencję Academic Open, z której Microsoft Office 2013 Logomogą skorzystać nie tylko przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne, ale również uczelnie, biblioteki i muzea publiczne oraz organizacje non-profit. Wielostanowiskowy pakiet Office w wersji EDU to także ekonomiczny sposób na wyposażenie pracowni informatycznych.

Wśród innych programów biurowych, które mogą być przydatne w pracy administracyjnej w szkołach i są dostępne w dopasowanych do ich potrzeb wersjach, jednym z najczęściej wybieranych jest Abbyy FineReader Professional. Umożliwia on szybką i efektywną pracę oraz możliwość edytowania dokumentów w formie skanów, plików PDF czy zdjęć.

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi programami przeznaczonymi dla placówek edukacyjnych w naszym sklepie:

https://www.omegasoft.pl/Edukacyjne

 

Marcin

XIAOMI MI5

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?