piątek, 14 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościWindows Defender coraz lepszy

Windows Defender coraz lepszy

Microsoft zapewnia korzystających z ich oprogramowania użytkowników, że wbudowane narzędzie, które ma ich oraz ich dane i komputery chronić przed zagrożeniami w sieci ma się dobrze, a w testach wypada coraz lepiej. Już nieraz testy pokazywały, że Windows Defender, kompatybilny i zainstalowany odgórnie w systemie Windows 8 oraz w wyższych, nowszych wersjach, jest w stanie wiele zaoferować – a oferta ta stale się rozwija. Okazuje się, że faktycznie, na komputerach, na których można znaleźć ten program, dodatkowe zabezpieczenie antywirusowe wcale nie jest potrzebne. Warto również dodać, że nie jest to wcale zasługa nowszego modułu, ale faktyczne, solidne przykładanie się do kwestii bezpieczeństwa swoich użytkowników – wszystko jednak na tyle po cichu, żeby nie dowiedziały się o tym firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe.

Testy wychodzą coraz lepiej

Najczęściej programy antywirusowe testowane są za pomocą laboratorium AV-Test, które solidnie sprawdza jakość wszystkich pojawiających się na rynku programów tego typu. Dotychczas Windows Defender, oczywiście również sprawdzany przez to znakomite laboratorium, nie uzyskiwał zbyt wysokich not – najwyżej było to 9,5 czy 11,5. W teście każdy z programów może otrzymać notę wynoszącą od 1 do 6 punktów. Maksymalnie można więc uzyskać punktów osiemnaście, a aby otrzymać certyfikat, należy przekroczyć magiczna granicę dziesięciu punktów. To jednak w przeciągu ostatnich dwóch miesięczny znacznie się zmieniło.

Coraz wyższe noty

Ogromne było zaskoczenie samych użytkowników, którzy mogli przekonać się, że ich systemowy Windows Defender w testach z listopada oraz grudnia uzyskał aż 15,5 punktu. Dla porównania w Windows 7 brany był pod uwagę program Microsoft Security Essentials, który otrzymał jedynie 14 punktów. W testach program zajął dobre, mocne dziesiąte miejsce, a najbardziej ceniona w nim jest prostota obsługi, niezła wydajność i wcale nie najgorsza ochrona, jaką zapewnia. W tej chwili plasuje się więc dokładnie w połowie całego zestawienia. Dla komputerowych laików w temacie taka ochrona jest zdecydowanie wystarczająca – tak podkreślają eksperci. Jeśli dodać do tego jeszcze włączenie opcji przed pobieraniem niechcianych aplikacji, można powiedzieć, że powinniśmy czuć się w miarę bezpiecznie. Microsoft mówi, że tego typu ochrona uważana jest za ledwie „podstawową”, chociaż wyniki testów są naprawdę obiecujące. Warto zawsze kierować się przy wyborze również własnym zdaniem i spostrzeżeniami.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?