poniedziałek, 22 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualności5 najpopularniejszych grup cyberprzestępczych

5 najpopularniejszych grup cyberprzestępczych

Wraz z rozwojem Internetu zwiększają się także możliwości cyberprzestępców. Oczywiście wielu działa samodzielnie, ale wytworzyły się również grupy, które wyrządziły naprawdę bardzo spektakularne szkody.

  1. TeaMp0isoN – przygodę z cyberprzestępstwem zacząć można w niemalże każdym wieku. Znakomitym przykładem tego stwierdzenia jest 16 letni TriCk, który w 2009 roku założył grupę o nazwie TeaMp0isoN. Grupa nastolatków z łatwością włamywała się na konta portalu społecznościowego Facebook. To jednak nie wszystko, albowiem udało im się także złamać zabezpieczenia ONZ, NATO czy NASA. Sukcesem dla grupy było również przejęcie kontroli na kontem mailowym Tony’ego Blaira. Grupa przestała działać w 2012 roku, jednakże powróciła aby wykraść hasła graczy Minecrafta oraz wielu uczelni np. Harvardu.
  2. Anonymous –  to ruch internetowy, który wszystkie nawet najbardziej spektakularne akcji organizował z pomocą przypadkowych kanałów. Obecnie grupa nie prowadzi działalności hakerskiej, zaś swoje siły skierowali na wojnę z ISIS. Największym skandalem jaki wywołali jest Project Chanology oraz liczne „rajdy” w latach 2003-2007.
  3. Chaos Computer Club – grupa założona została w 1981 roku i uznać ją można za jedno z pierwszych zrzeszeń przestępców internetowych. Ich głównym celem było wykradanie haseł, pieniędzy z banków a także cenne informacje. Następnie zwracali je właścicielom z informacją co należy zrobić aby zabezpieczyć swoje konta. Organizacja istnieje do dziś i edukuje społeczeństwo na temat zabezpieczeń w sieci.
  4. ShadowCrew – to forum internetowe przeznaczone dla hakerskiego świata. Powstało początkiem XXI wieku i służyło do wymiany informacji. To wlaśnie na tym forum użytkownicy sprzedawali wykradzione hasła, numery kart kredytowych. Administratorem forum był Albert Gonzalez, czyli CumbaJohnny. Uznany został za jednego z największych w historii złodziei kart kredytowych. Został aresztowany zaś forum zamknięto.
  5. LulzSes –  działali jedynie przed dwa miesiące, ale w tym czasie udało im się zdobyć rozgłos. Działali poprzez blokadę stron internetowych i udostępnianie ich w sieciach tor rentowych. Ich działaniu nie oparło się CIA, brazylijski rząd, czy też PSB a także brytyjskie SOCA. 2011 roku aresztowano niemal wszystkich członków grupy.
 | Website

Jestem najlepszym Marcinem

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?