poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoBadania 2017 pokazują, jakie są najlepsze antywirusy

Badania 2017 pokazują, jakie są najlepsze antywirusy

Badania nad programami antywirusowymi trwają wciąż i nieprzerwanie, ponieważ o przecież od nich zależy bezpieczeństwo naszego komputera, systemu operacyjnego, a coraz częściej również danych osobowych i danych wrażliwych. Producenci oprogramowań tego typu wciąż udoskonalają swoje produkty, tasując się między sobą na miejscach pod podium.

Wyniki ankiet mówią same za siebie

W 2017 roku przeprowadzono ankietowe badania związane ze wskazaniem według użytkowników najlepszego programu antywirusowego, z jakim spotkali się w danym roku. Jak się okazało, pierwsze trzy miejsca zajęli: ESET, Avast i Arcabit. O ile zawsze mieliśmy w tej kwestii niemałe niespodzianki, tak  wyniki badań przeprowadzonych pośród ponad 3000 ankietowanych.

Jakie kategorie były brane pod uwagę?

W pierwszej kolejności sprawdzano takie parametry, jak pakiety dotyczące bezpieczeństwa Internetu oraz w Internecie. Tutaj zdecydowanym liderem został  ESET Smart Security. Zaraz za nim podążał produkt Kaspesky’ego. Na równi z tym ostatnim wypadł Arcabit Internet Security.

Ochroń swój telefon

W poszczególnych kategoriach brane były pod uwagę również wszystkie parametry, mające zapewnić bezpieczeństwo naszych urządzeń mobilnych,  z których korzystamy bez przerwy i które również mogą stać się ofiarą hakerów. W tej kategorii ponownie zwycięzcą został ESET, posiadający sporą przewagę głosów nad przeciwnikami. Atutami tych programów są również wbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej, moduły anty-złodziejowego lub blokowanie niechcianych i natrętnych połączeń. Programy mają chronić przed takimi zagrożeniami, jak smishing czy phishing oraz instalowanie aplikacji pochodzących z niezaufanych źródeł.

Przyjazne dla pracy na komputerze

Ankietowani zgodnie przyznali, że najmniej obciążającym system programem jest Arcabit Internet Securoty. Na drugim miejscu pojawił się lider ogólnego zestawienia – ESET.

Coś specjalnie dla przedsiębiorców

W ankiecie brane było pod uwagę również bezpieczeństwo małych i większych firm, które najczęściej zainteresowane są zakupem konkretnego pakietu, mającego chronić interesy oraz bazy danych firmy. Tutaj zrówna pierwszym miejscu pojawił się Arcabit, a na drugim ESET.

Inne kategorie

W teście brano pod uwagę również koszta, jakie musi ponieść użytkownik, aby skorzystać z oferty programu, ale również pomoc techniczna. Pierwsze miejsce zajął Arcabi, zyskując pierwsze miejsce w aż trzech dyscyplinach, zaraz za nim był ESET z dwoma pozytywnymi notami.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?