niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaPinnacle / AvidBezpieczeństwo smartfonów z Android – nowy test

Bezpieczeństwo smartfonów z Android – nowy test

AV-Test zaprezentował rezultat nowego testu oprogramowania antywirusowego dla urządzeń mobilnych z systemem Android.

Najlepszy antywirus dla Android

Android-SecurityWciąż wyraźnie rośnie liczba coraz bardziej wyszukanych i podstępnych zagrożeń atakujących smartfony i tablety z systemem Android. Cyberprzestępcy starają się wykorzystać ogromną popularność urządzeń przenośnych, służących już nie tylko do prowadzenia rozmów telefonicznych czy sporządzania notatek, ale przede wszystkim do korzystania z Internetu i nieograniczonej aktywności w sieci. Tak ważne staje się więc zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa podczas zakupów czy płatności online, przeglądania stron www, odbierania i wysyłania wiadomości e-mail czy kontaktowania się w serwisach społecznościowych. Na każdym bowiem kroku użytkownicy urządzeń przenośnych narażeni są na utratę najbardziej poufnych danych, które mogą być wykorzystane do działań przestępczych – kradzieży pieniędzy, podszywania się pod użytkowników, wykorzystania ich do oszustw. Najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli smartfonów i tabletów, które może uchronić przed takimi zagrożeniami, jest przede wszystkim unikanie ryzykownych zachować, ale również dobranie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego.

Odpowiedni antywirus to taki, który zapewnia skuteczne wykrywanie i blokowanie działania szkodliwego oprogramowania, ale również nie jest uciążliwy dla użytkowników – jest łatwy w obsłudze, nie powoduje spowolnień i nadmiernego zużywania zasobów baterii. Najnowszy, wrześniowy test AV-Test dotyczący aplikacji antywirusowych przeznaczonych dla smartfonów i tabletów z systemem Android, może ułatwić znalezienie tego najodpowiedniejszego. W badaniu wzięło udział 25 programów w najbardziej aktualnych wersjach, które korzystały ze swoich domyślnych ustawień. Podczas testu mogły one dokonywać automatycznych aktualizacji i korzystać z usług w chmurze.

Skuteczna ochrona smartfonów i tabletów

Na ostateczny rezultat testu największy wpływ miała skuteczność wykrywania i blokowania zagrożeń oraz użyteczność aplikacji, w tym ilość fałszywych alarmów i wpływ na wydajność urządzenia. I tym razem potwierdzone zostały bardzo dobre wyniki pakietów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych z Android. Na 25 programów aż 17 zdobyło maksymalną punktację w zakresie skuteczności ochrony przed różnorodnymi zagrożeniami. Jeśli zaś chodzi o walory użytkowe – tu wyniki okazały się wręcz rewelacyjne. Jedynie 3 programy uzyskały nieco niższe od maksymalnych noty.

Okazuje się więc, że oprogramowanie antywirusowe dla Android może poszczycić się bardzo wysokim poziomem zapewnianej ochrony. Wyniki najnowszego testu AV-Test jednoznacznie wskazują, że aż 17 na 25 programów uzyskało maksymalne wyniki w obu kategoriach – skuteczności ochrony oraz funkcjonalności. Wśród nich znalazły się m.in. Bitdefender Mobile Security, ESET Mobile Security & Antivirus, G Data Internet Security, Kaspersky Internet Security, Norton Mobile Security czy Trend Micro Mobile Security.

 

Źródło: av-test.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?