piątek, 14 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościCloudFanta -nowy malware zagrażający bankowości

CloudFanta -nowy malware zagrażający bankowości

 Czym jest CloudFanta?

To nowy malware, którego się podejrzewa o kradzież przeszło 26 tysięcy maili z poufnymi danymi, kard kredytowych, czy danych bankowych. Dodatkowo potrafi monitorować aktywność użytkowników których atakuje. Na razie za cel obrał sobie użytkowników tylko w Brazylii, ale kwestią czasu może być jego pojawienie się w Europie na przykład.

Hakerzy, którzy wypuścili CloudFanta posługują się typowym rozpowszechnianiem przez maile. Ofiary zazwyczaj otwierają załączniki, lub klikają na załączone linki i w ten sposób infekcja się zaczyna. Ważnym czynnikiem jest funkcjonowanie tego malware poprzez chmurę SugarSync.
Oczywiście chmura ta synchronizuje dane z każdego miejsca, urządzenia, a co za tym idzie -łatwo prze nosić zainfekowane plik i nimi kontrolować.

Jak dokładnie CloudFanta działa?

Jak już malware zostanie ściągnięty na komputer, służy hakerom jako złodziej danych mailowych, oraz sam wysyła maile i tropi aktywność bankową. Hakerzy przejmują kontrole także nad urządzeniem zaatakowanym.
Co gorsze Malware nie jest wykrywany przez większość chmur antywirusowych, a oprócz SugarSync, używa także Dropboxa do przenoszenia zakażonych plików.
Jakby tego było mało, CloudFanta potrafi obejść wirtualną klawiaturę, której używamy na stronach bankowych -czyli potrafi zapisywać kliknięcia myszki w nią i w ten sposób odczytywać wprowadzane dane dostępu.

Jak się chronić przed CloudFanta?

  • Zainstalować dodatkowego antywirusa, który działa chmurze i ma ochronę w czasie rzeczywistym
    typu Norton, Eset, Bitdefender, Kaspersky.
  • Zawsze mieć zaktualizowany system i Antywirus
  • Robienie zawsze kopii zapasowej naszej chmury z danymi
  • Stworzenie dwóch typów autoryzacji dostępu do kont mailowych i kont bankowych.
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?