piątek, 14 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościJak bardzo aktualizacje w komputerze są ważne?

Jak bardzo aktualizacje w komputerze są ważne?

Nie ignoruj powiadomień systemu

Czy ty też ignorujesz powiadomienia o aktualizacjach? Przekładasz na drugi dzień bo akurat masz coś ważniejszego do zrobienia na komputerze lub laptopie. Może nie takie ważne, ale po prostu nie chce Ci się uruchamiać ponownie komputera bo nie daj Boże stracisz wenę do surfowania, lub za późno odpiszesz na FB.
Tak, to powszechne zjawisko kiedy nasze lenistwo lub niechęć do czekania, naraża nas na niebezpieczeństwo.
Wprost mówiąc dla tych co jeszcze nie pojęli – Aktualizacje systemu i oprogramowań są po to wyłącznie nam pomóc, a nie, aby tyko zawrócić głowę, lub zamulić komputer. Właśnie -stwierdzenie „zamulić” -Serio? Przy dzisiejszych dyskach SSD nic nam nie ma prawa zamulać systemu. Głupia wymówka i nie na czasie.

Różne typy aktualizacji, pomagają chronić system i usprawniać jego działania na wielu płaszczyznach. Poprawiają kompatybilność, przyśpieszają wbrew pozorom szybkość działań i zmniejszają ryzyko awarii, oraz złośliwych ataków.

Skutki braku aktualizacji

Wystarczy tylko spojrzeć jak dużo teraz się mówi o plikach typu exploit, które właśnie są wysyłane przez hakerów na nasz komputer, aby wyszukiwać takie luki i słabe punkty systemu w celu ich wykorzystania – na przykład instalacji szpiegowskiego oprogramowania i różnego typu trojanów.
Nawet brak aktualizacji takich programów jak Java czy Flash może nas kosztować wielkie straty – no na to właśnie przestępcy liczą, że zignorujesz przypomnienia o update takich mało (niby) zauważalnych aplikacji, a oni dzięki Twojej ignorancji zyskają kolejne urządzenie do kontroli i własnego zarobku.

Wniosek prosty; Zawsze Aktualizuj System – dla własnego dobra.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?