niedziela, 14 kwietnia, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAppleCzy produkty Apple nie wymagają posiadania antywirusa?

Czy produkty Apple nie wymagają posiadania antywirusa?

Chociaż w dzisiejszych czasach mówi się, że nie ma komputera, który by nie potrzebował odpowiedniej opieki antywirusowej oraz nie ma oprogramowania idealnego, a więc nieposiadającego absolutnie żadnej luki w zabezpieczeniach, tworząc użytkownikowi miejsce idealne do pracy, to jednak taka teoria budzi spore kontrowersje. Produkty Apple oraz ich systemy operacyjne uchodzą właśnie za takie bezpieczne dla posiadaczy miejsca, w których nie muszą absolutnie niczego się obawiać. Czy jednak jest prawdą, że Mac OS nie potrzebuje żadnego zabezpieczenia?

Spór trwa nadal

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na kwestię, czy słynny Mac potrzebuje ochrony przez wirusami oraz zagrożeniami pochodzącymi z sieci. Przyjęło się, że wszystkie wychodzące spod ręki Apple produkty mają nie tylko stabilniejsze środowisko, ale również są bezpieczniejsze od komputerów wyposażonych w tradycyjnego Windowsa. Jednak prawda jest taka, że nawet te niemal idealne maszyny nie są tak zupełnie wolne od niebezpieczeństw płynących z sieci. Chociaż na forach internetowych, głównie tych na stronie producenta, można znaleźć wiele opinii pseudo-użytkowników usiłujących przekazać światu, że korzystanie z nich bez zabezpieczeń jest jak najbardziej w porządku i nie grozi absolutnie niczym, nie jest to do końca prawda.

Jak wygląda bezpieczeństwo Maca na przestrzeni roku 2017?

Obecny rok nie był zbyt łaskawy dla produktu Apple, ponieważ wszystkie znaki na ziemi oraz niebie wskazują na fakt, że bezpieczeństwo w jego przypadku oraz jego poziom zmniejsza się z roku na rok. W jednym z najważniejszych serwisów internetowych związanych z biznesem oraz nowymi technologiami pojawił się nawet niepokojący wpis o tym, że dzisiaj Mac jest mniej bezpieczny oraz zdecydowanie podatniejszy na ataki wirusów niż omawiany wciąż i wciąż komputer PC z zainstalowanym systemem Windows. Z kolei czasopismo Fortune zaczęło ostrzegać użytkowników o oprogramowaniu, którego działanie sprawia, że komputer staje się zupełnie bezużyteczny.

Po co zabezpieczenia?

Nawet Mac OS jest jedynie sprzętem, dlatego nie można wykluczać braku ataków na jego system operacyjny. W sieci można również znaleźć wirusy – Trojany, dedykowane właśnie produktom Apple, wymagające jednak samodzielnego zainstalowania ich przez użytkownika. Kolejnym powodem wprowadzania zabezpieczeń do tych właśnie produktów jest coraz to mocniej poprawiane bezpieczeństwo środowiska Windows, co przeważa powoli szalę na drugą stronę, a więc w stronę nieposiadających zabezpieczeń systemów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?