poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościDarmowe WI-FI -Nie pozwól aby plusy przesłoniły Ci minusy

Darmowe WI-FI -Nie pozwól aby plusy przesłoniły Ci minusy

Bezpieczne Wakacje?

Każdy kto ostatnio się wybierał na wakacje jakiekolwiek, nie ważne czy dłuższe czy krótsze i nie ważne czy na Kretę czy w Zakopane, zawsze powstaje podstawowe pytanie. Czy dane miejsce wypoczynkowe, w którym się zatrzymujemy dostarcza darmowy internet. I może to nie powinno mieć takiego znaczenia, w końcu odpoczywamy w ekskluzywnych warunkach, ale i tak mimo to lubimy w naszych czasach spojrzeć kilka raz dziennie w internet, na portal społecznościowy, czy po prostu nałogowo przewiercenie poczty mailowej. Najśmieszniejsze jest to że większość nas, którzy posiadają smartfony, a przecież większość posiada, tak samo ta większość z Nas posiada mobilny internet, zazwyczaj jest to tak dużo limitu, że spokojnie by nam starczyło na codzienne surfowanie po stronach, w przerwach w wypoczynku. Problem główny to ten, że jesteśmy po prostu za leniwi, aby odpalać własny net, tworzyć hotspot jeśli potrzebujemy na kilku urządzeniach.. po co? Skoro dają darmowy korzystajmy i z tej dogodności na wczasach. Prawdziwy problem to ten, że przez nasze lenistwo narażamy się na wiele niebezpieczeństw korzystając z darmowej, nieznanej sieci.

Tutaj warto zacytować ekspertów z Kaspersky Lab;

W ciągu roku w miejscach oferowanych przez serwis AirBnB przebywa ponad 60 milionów gości, a firma chwali się, że ma ponad 2 miliony lokalizacji na całym świecie. Nie trzeba uwzględniać danych pochodzących z innych stron z wynajmem krótkoterminowym, aby stwierdzić, że to wielu ludzi, którzy przychodzą i odchodzą. Taki ogrom ludzi oznacza, że wzrasta ryzyko narażenia na kłopoty — nawet dla tych, którzy korzystają z internetu tylko raz, w tylko jednym z takich mieszkań. „

Środki Ostrożności

Co jeśli osoba wynajmująca to miejsce przed nami korzystała z internetu, aby dokonywać nielegalnych transakcji, lub nękała kogoś, a nawet ściągała niedozwolone materiały? Przy tak łatwo dostępnej sieci podejrzenie może łatwo paść na nas, oczywiście z czasem byśmy się z tego wybronili, ale trochę nerwów i zmarnowanych wakacji by nas to kosztowało.

Drugi przykład; W takich łatwo dostępnych routerach łatwo podstawić pluskwę , oprogramowanie szpiegujące, Trojany etc. I może nas to kosztować utratę ważnych danych jeśli nie będziemy ostrożni.

Więc na przyszłość zastanów się dwa razy czy chcesz koniecznie korzystać z darmowego internetu, czy nie lepiej, a przede wszystkim bezpieczniej poświęcić swój mobilny transfer. W końcu w tym przypadku , aż tak nie zubożejesz w porównaniu z tym co możesz stracić przez korzystanie z obcych WI-FI.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?