poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoDlaczego korzystając z Internetu warto mieć ukryte IP swojego komputera?

Dlaczego korzystając z Internetu warto mieć ukryte IP swojego komputera?

Nie każdy z nas korzystając z zasobów Internetu pamięta o tym, aby dbać odpowiednio o swoje bezpieczeństwo oraz o swój komputer i wszystkie przechowywane na nim dane. Do jednych z najważniejszych zasad należy oczywiście posiadanie zaktualizowanego antywirusa, jednak nie tylko to jest dzisiaj ważne. Jak się okazuje, bardzo ważnym aspektem może stać się ukrywanie IP swojego komputera. A oto powody, dla których warto to robić.

Bądź o krok przed szpiegami

Ukrywając podstawowe dane swojego komputera automatycznie uniemożliwiasz szpiegowanie go  oraz wszystkich jego poczynań szpiegowskim oprogramowaniom, ale również, o dziwo, działającym w Internecie agencjom rządowym, które również coraz częściej oraz coraz chętniej korzystają z możliwości szpiegowania obywateli. To również możliwość niezapisywania informacji o przeglądanych przez ciebie stronach internetowych, które to gromadzone są z automatu przez silniki wszystkich wyszukiwarek internetowych. One zwyczajnie zapamiętują ostatnio wpisywane hasła.

Zadbaj o swoją prywatność

Niektórym z nas wydaje się, że ukrywać swoje dane oraz poczynania na komputerze czy ślady w sieci należy likwidować czy zatajać jedynie w sytuacjach, w których ma się niemało na sumieniu i grożą nam za to jakieś sankcje. Jednak nie tylko instytucje czy agencje rządowe wykorzystują dzisiaj adres IP do sprawdzania i wykrywania nielegalnych rzeczy. Te same narzędzia wykorzystywane są przez cyberprzestępców, a tym nie powinniśmy chcieć podawać wszystkiego jak na tacy. Adres IP wystarczy, aby dostać się do takich danych, jak imię oraz nazwisko, ale również dane skrzynki mailowej, a także dane związane z logowaniem się do konta internetowego czy numeru konta, nie wspominając o wszystkich istotnych hasłach dostępu.

Niebezpieczne sieci wi-fi?

Coraz chętniej korzystamy także w miejscach publicznych w otwartej sieci internetowej, udostępnianej zarówno przez galerie handlowe, jak i poszczególne sklepy czy restauracje. Jest to jednak jedno z ulubionych miejsc, w jakich cyberprzestępcy zastawiają swoje sidła na niczego niespodziewające się ofiary. W teorii to właśnie takie miejsca powinny być skupione na tworzeniu solidnego zabezpieczenia przed takimi sytuacjami, jednak w praktyce zwykle bywa dokładnie odwrotnie. Obejście zabezpieczeń najpopularniejszych sieci wi-fi nie stanowi dla nawet początkującego hakera w zasadzie żadnego wyzwania. Do szpiegowania wykorzystywane są luki w oprogramowaniach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?