poniedziałek, 4 marca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościDROPBOX NIE TAKI SZCZELNY JAK SIĘ WYDAWAŁO?

DROPBOX NIE TAKI SZCZELNY JAK SIĘ WYDAWAŁO?

Zatrzęsło się w świecie użytkowników popularnej aplikacji do dzielenia się plikami, odkąd Producent poprosił wszystkich założycieli kont przed 2012 rokiem, aby pozmieniali swoje hasła.
Okazało się, że w tymże właśnie roku nastąpił poważny wyciek kont i haseł. Aż 68 milionów użytkowników nie może się przez to czuć bezpieczni, a ich pliki mogą być od 4 lat przeglądane przez niepowołane osoby.

Takie ataki nie są co prawda niczym nowym w internecie, dla przebiegłych cyber złodziei (i tych pospolitych) nie ma rzeczy niemożliwych, a raczej nie ma komputerów, firm, które nie można „przewietrzyć”. I tak też było w tym przypadku. Chociaż szefowie Dropboxa w lipcu 2012 jeszcze twierdzili, że według nich tylko kilka kont zostało narażonych. Potem jednak się okazało, że jednym z tych kont było konto pracownika Dropboxa i z sąd właśnie kradzież danych dostępu do, aż 68 milionów „chmur”.

Popularność Dropboxa

Nie trzeba mówić jak bardzo nadszarpnęło to reputacją twórców tak popularnej aplikacji używanej w domach i w biurach. Już w 2014 według niezależnych badań, wynikało, że na świecie jest ponad sto milionów aktywnych użytkowników Dropboxa. Czy ta liczba drastycznie się zmniejszy po takim nadwyrężeniu zaufania swoich klientów? Najbliższe tygodnie pokażą. Co zabawne ( jeśli nie gorzkawe dziś) w tym samym roku Prezesi spółki twardo twierdzili że ich serwery nigdy nie zostały zhakowane i przeszło 100 milionów użytkowników może spać spokojnie.
Na razie widać, że nawet w siedzibie firmy nie czują się zbyt pewni swoich zabezpieczeń, skoro zaopatrzono wszystkich swoich pracowników w dodatkową usługę szyfrowania 1Password.

Takie sytuacje, jak zwykle ponownie stawiają pod znakiem zapytania komfort przechowywania naszych danych w chmurach i na cudzych serwerach bo jak widać -nawet jak my stworzymy silne hasło, to nie znaczy, ze ktoś nie wejdzie do naszego przenośnego sejfu „od kuchni”.

Będąc przezornym zawsze możemy się zabezpieczyć w takie renomowane programy jak Norton Internet Security Deluxe , Eset smart Security czy też Kaspersky Internet Security , które potrafią ingerencje obcych i podejrzanych id lub ip w naszej cyberprzestrzeni i informować o zagrożeniu.

Podstawowe jednak pytanie kiedy wielkie firmy, którym powierzamy osobiste pliki i ważne informacje, zaczną nas na bieżąco informować o potencjalnym zagrożeniu naszej prywatności, a nie dopiero po kilku latach.

A więc Drodzy użytkownicy Dropboxa – jeśli założyliście konto przed 2012 rokiem, teraz jest idealny moment aby zmienić kody dostępu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?