poniedziałek, 22 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościIphone łatwiejszy do zlokalizowania

Iphone łatwiejszy do zlokalizowania

Lokalizowanie telefonu wielu osobom kojarzy się z nadmierną kontrolą i ograniczeniem prywatności. Bardzo łatwo jednak zmienić zdanie, gdy nasz smartfon zostanie skradziony lub zwyczajnie gdzieś go zgubimy. Nowoczesne technologie pozwalają jednak na coraz bardziej skuteczne lokalizowanie urządzenia mobilnego w razie tego typu nieszczęścia. Ostatnio United States Patent and Trademark Office przyznało firmie Apple patent, który opisuje nową metodę lokalizowania Iphone’a. Co w niej takiego nowego? Otóż to, że zadziała nawet wtedy, gdy urządzenie zostanie wyłączone.

Find my Iphone

Dzięki funkcji Find my Iphone można odnaleźć smartfon, o ile jest on włączony i użytkownik zdecydował się na korzystanie z tego narzędzia. Sprawca kradzieży lub nieuczciwy znalazca może jednak bardzo łatwo rozprawić się z takim zabezpieczeniem. Wystarczy, że wyłączy Iphone’a i usunie kartę SIM. Wówczas nikt już nie odnajdzie utraconego telefonu.
W Maju 2016 r. firma Apple złożyła patent, z którego dokumentów wynika, że Iphone mógłby zostać zlokalizowany nawet pomimo jego wyłączenia. Co jakiś czas uruchamiałby się samoczynnie i wysyłał informacje o swojej lokalizacji. Zasilane byłyby te elementy urządzenia, które byłyby odpowiedzialne za określenie położenia i wysłanie tych danych.
Użytkownik nadal będzie decydował, czy chce korzystać z funkcji Find My Iphone. Z lokalizacji często korzystamy, by umożliwić działanie niektórym aplikacjom. Poprawiona funkcjonalność Iphone’a pozwoli dodatkowo na szybsze odnalezienie zgubionego lub skradzionego urządzenia.

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?