środa, 17 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościNowe programy Kaspersky Lab zapewnią bezpieczne połączenie

Nowe programy Kaspersky Lab zapewnią bezpieczne połączenie

Często zdarza się sytuacja, w której musimy skorzystać z sieci wi-fi w miejscu publicznym – sprawdzić pocztę, wstawić zdjęcie na Facebooka czy dokonać przelewu. Wprawdzie zdrowy rozsądek nakazuje, by nie ufać tego rodzaju połączeniom, jednak często sprawa musi być załatwiona szybko, bez czekania na miejsce, w którym będziemy mieć dostęp do bezpiecznego połączenia wi-fi. Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo naszych poufnych danych?

Co to jest funkcja bezpieczne połączenie w programach Kaspersky?

Z myślą o osobach, które muszą skorzystać z niezabezpieczonych lub publicznych sieci wi-fi firma Kaspersky Lab wprowadziła do linii produktów 2017 funkcję bezpieczne połączenie. Jest ona dostępna w programach: Kaspersky Total Security, Kaspersky Internet Security i Kaspersky Anti-Virus. Ta nowoczesna funkcjonalność zapewnia szyfrowanie danych, które są wysyłane i otrzymywane podczas połączenia z siecią wi-fi. Zapobiega to przechwyceniu przez niepowołane osoby danych finansowych, danych logowania i innych poufnych informacji.
Bezpieczne połączenie nie musi być używane cały czas. To raczej swoiste koło ratunkowe w krytycznych sytuacjach. Każdy, kto zakupi produkt Kaspersky z linii 2017 otrzymuje 200 mb szyfrowanego ruchu dziennie. Może się wydawać, że to bardzo niewiele, jednak przy założeniu, że bezpieczne połączenie jest funkcją używaną jedynie w wyjątkowych okolicznościach, taka ilość szyfrowanych danych z pewnością okaże się wystarczająca. Ponadto za niewielką opłatą można zlikwidować ten limit, wykupując pakiet miesięczny lub roczny.
Moduł można włączyć w oknie głównym programów Kaspersky lub tak skonfigurować, by uruchamiał się automatycznie podczas łączenia z niezabezpieczoną siecią wi-fi. Warto też pamiętać, by funkcję wyłączać, gdy już nie będzie potrzebna.

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?