poniedziałek, 27 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAktualnościKaizala – tajemniczo brzmiąca aplikacja

Kaizala – tajemniczo brzmiąca aplikacja

Kaizala – tajemniczo brzmiąca aplikacja dostępna już dla wszystkich użytkowników Microsoft Office 365

Stara, a jednocześnie nowa aplikacja stworzona przez Microsoft – Kaizala – to biznesowy komunikator internetowy, wyposażony w szereg przydatnych w pracy funkcji. Chociaż program liczy sobie już nieco więcej niż rok, wykorzystywany był do tej pory głównie w Indiach – gdzie cieszył się tak dobrym odbiorem, że Microsoft postanowił włączyć go do składu Microsoft 365 oraz Office 365.

Potężne i niezwykle łatwe w obsłudze narzędzie dla biznesu

Komunikator doskonale łączy wszystkie grupy związane z organizacją. Umożliwia kontakt między ludźmi wewnątrz firmy, jak również z tymi z poza – kontrahentami, klientami, zdalnymi pracownikami itp. Łatwość użytkowania zagwarantowana jest wykorzystaniem numerów telefonów, jako identyfikacji użytkownika. Zapewnia to niezwykle proste wprowadzanie nowych pracowników w funkcjonowanie organizacji oraz przyjemny dla użytkownika interfejs.

Główne funkcje komunikatora Kaizala

Przy opisie funkcji warto wspomnieć, że Kaizala występuje w dwóch wersjach: darmowej – z ograniczeniami oraz w wersji Pro, przeznaczonej w szczególności dla biznesu. I to właśnie wersja Pro została włączona do pakietów Microsoft 365. Obie z nich działają także na platformach Android oraz iOS. Kaizale można także nabyć jako zupełnie oddzielny produkt. Kaizala umożliwia prowadzenie czatów: zarówno pojedynczych rozmów, jak i czatów grupowych, z możliwością usuwania wiadomości w ciągu godziny od ich wysłania. W obu przypadkach można przesyłać między sobą różne pliki i multimedia, oznaczać osoby i dodawać adnotacje na obrazach. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość tworzenia sondaży, ankiet i ogłoszeń, a także funkcja zarządzania pracą. Aplikacja jest wspierana w trybie 2G oraz offline. Wersja Pro umożliwia także zarządzanie grupami w organizacji i możliwość zarządzania użytkownikami, poprzez m.in. kasowanie danych grup z różnych urządzeń lub usuwaniu użytkowników z grup w dowolnym czasie. W Kaizali Pro możesz tworzyć grupy publiczne oraz własne akcje. Dostępne są także zaawansowane raporty oraz analityka, a także integracja z systemem i automatyzacja z wykorzystaniem API. Wprowadzenie programu do pakietu Office 365 zaowocowało szeregiem udogodnień, jak np. możliwością odbywania rozmów wideo (póki co w czatach 2-osobowch), oraz funkcją Kaizala Me – umożliwiającą wysyłanie wiadomości do samych siebie. Stworzona została także platforma przeglądarkowa, która jest dużym ułatwieniem dla administratorów i menedżerów – można dzięki niej przeglądać wszystkie konwersacje, wyszukiwać informacje, czy też przesyłać dokumenty.

Dlaczego Kaizala została wprowadzona do pakietu Office 365/Microsoft 365?

Sukces pilotażowego programu na wschodzie, łatwość obsługi, intuicyjność i wygoda – to główne argumenty, które zdecydowały o pracach nad wersją ogólnodostępną. Kaizala występuje obecnie w 40 językach i można ją spotkać na ponad 180 rynkach. Zatem dlaczego Office 365, a nie zupełnie oddzielna aplikacja? Ponieważ Kaizala świetnie łączy się z innymi rozwiązaniami pakietu, np. z Power BI czy też Microsoft Flow. Przeważającym argumentem przemawiającym za korzystaniem z tej aplikacji w organizacjach jest także jej wysoki stopień zabezpieczeń, zgodny z ogólnie przyjętymi standardami, m.in.: SOC2, HIPAA, ISO 27001, GDPR. Kaizala bezpiecznie przechowuje wszystkie dane nowych klientów w danym regionie, czyli np. w obrębie USA, UE, czy Indii. Rozbudowany system pomocy zapewnia także stale wsparcie umożliwiające odzyskanie danych i rozwiązywanie problemów z awariami. Microsoft zapowiada także wprowadzenie sukcesywne wprowadzanie ulepszeń, gwarantujących wszechstronność i wręcz niezbędność wykorzystania Kaizali w biznesie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?