środa, 17 lipca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBitDefenderKompleksowy test antywirusów dla Android

Kompleksowy test antywirusów dla Android

Ośrodek AV-Test przedstawił podsumowanie półrocznego testu oprogramowania zabezpieczającego urządzenia mobilne z systemem Android.

android-phone-colorTest wytrzymałości

Ten wyjątkowy test wytrzymałości obejmował okres 6 miesięcy (styczeń – czerwiec 2014), podczas których w trzech etapach analizowano działanie programów przeznaczonych dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android. Po raz drugi w historii specjaliści AV-Test przeprowadzili wszechstronne badania tego rodzaju antywirusów pod względem skuteczności ochrony oraz użyteczności oprogramowania (zwłaszcza wpływu jego aktywnej ochrony na wydajność urządzenia). Pod uwagę brano również funkcje i narzędzia w jakie wyposażone jest oprogramowanie poszczególnych producentów.

Analizowane programy

W teście wzięło udział 36 aplikacji zabezpieczających, wśród których znalazły się zarówno programy popularne i wyróżniane, jak i te nieznane. Badanie dotyczyło oprogramowania darmowego i płatnego (zwykle oferującego szereg dodatkowych funkcji oprócz ochrony antywirusowej w podstawowym zakresie). Spośród wszystkich programów 25 ukończyło wszystkie trzy etapy testu.

Wyniki testu

Z raportu AV-Test wynika, że 8 programów osiągnęło maksymalną możliwą do osiągnięcia punktację (13/13 pkt, z czego po 6 pkt. za skuteczność i walory użytkowe oraz 1 punkt za dodatkowe funkcje). Wśród zwycięzców tego kompleksowego testu znalazły się m. in. produkty Avira, Quihoo, TrustGo.

Najskuteczniejszą ochronę i stuprocentową wykrywalność zagrożeń zapewniają Bitdefender Mobile Security, G Data Internet Security for Android, Kaspersky Internet Security for Android, Norton Mobile Security i inne. Jeśli zaś chodzi o walory użytkowe aplikacji – ich jak najmniejszego wpływu na wydajność urządzenia oraz zużycie baterii – to czołowe miejsca zajęły m. in. produkty Avira, Quihoo, TrustGo oraz F-Secure Mobile Security.

Warto podkreślić, że w porównaniu do testu wytrzymałości przeprowadzonego w 2013 roku, wyniki są o wiele lepsze. W poprzednim badaniu żadna z aplikacji nie osiągnęła 100% skuteczności ochrony – w tym roku udało się to aż czternastu programom, zaś dla kolejnych ośmiu wskaźnik ten wyniósł między 99 a 100%.

Marcin

 | Website
PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?