wtorek, 20 lutego, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaBezpieczeństwoKtóry antywirus dla starszego komputera w 2021?

Który antywirus dla starszego komputera w 2021?

Twój sprzęt ma już za sobą lata młodości? Nie przejmuj się – pomożemy Ci wybrać narzędzie, które skutecznie go ochroni bez przeciążeń i spowolnień. Nasz ranking zawiera programy osiągające najwyższe noty w testach wydajnościowych, cieszące się największym uznaniem w kwestii wpływu na sprawność systemu.

Windows 7, Windows 8 i 8.1 wyglądają nowocześnie, jednak to już leciwe oprogramowanie. Windows 7 całkowicie utracił już oficjalne wsparcie Microsoftu, wsparcie podstawowe zakończyło się również dla Windowsa 8 i 8.1. Co to oznacza? Nie masz już możliwości zaktualizowania swojego systemu, przez co jest bardziej narażony na luki, które wykorzystują hakerzy.

Musisz sam uzbroić się w narzędzia chroniące przed wirusami, robakami, trojanami, spyware i innymi szkodliwymi programami. Wybierz odpowiedni program antywirusowy i ciesz się nadal korzystaniem ze swojego ulubionego komputera.

1.   Norton Security

Ten znany i lubiany program antywirusowy sprawdza się idealnie w przypadku starszych systemów operacyjnych i komputerów. Dzięki nowoczesnej technologii, wykorzystuje niewielki procent zasobów systemowych i nie obciąża pracy komputera.

Jakie cechy sprawiają, że działa bez utraty wydajności?

 • pracuje w czasie rzeczywistym nie powodując spowolnień,
 • wykorzystuje chmurę obliczeniową, dzięki czemu pobierasz z serwerów dostawcy o wiele mniej danych niż w przypadku klasycznych rozwiązań,
 • przyspiesza działanie Twojego urządzenia dzięki funkcji optymalizacji komputera – poprzez zmianę wielu ustawień systemowych, porządkowanie zawartości dysku i rejestru Windows, a także zarządzanie oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze,
 • umożliwia korzystanie z chmury, na której w razie potrzeby zrobisz kopię nawet całego dysku,
 • mimo skutecznej i wielowarstwowej ochrony nie ma wpływu na pracę komputera – w stanie spoczynku obciążenie procesora wynosi od zera do kilku procent.

Sprawdź w sklepie:

Zwróć uwagę, że Norton gwarantuje najwyższą ochronę i wyjątkową skuteczność już od wielu lat. Świadczą o tym 34 nagrody PC Magazine, w tym 11 razy z rzędu. To jedyny tak dobry wynik w tej branży.

Norton Security ma jeszcze jedną zaletę – łatwe zarządzanie wszystkimi funkcjami i zabezpieczeniami. Wystarczy, że skorzystasz z przyjaznego portalu, dzięki któremu intuicyjnie ustawisz wszystkie opcje.

2.   ESET Internet Security

Spowalnianie systemu to jeden z najbardziej irytujących aspektów antywirusów w przypadku starych komputerów. Na szczęście, ESET nie wymaga wielu zasobów, aby dobrze ochronić Twoje urządzenie.

Co takiego robi ten program, że nie obciąża sprzętu?

 • oszczędza przepustowość internetu dzięki bardzo małym pakietom aktualizacyjnym,
 • wykonuje obliczenia związane z ochroną urządzenia w chmurze, a nie na komputerze,
 • gdy oglądasz film, zdjęcia lub prezentację, przełącza się w tryb cichy, czyli nie dokonuje aktualizacji w tym czasie i nie wyświetla powiadomień, abyś mógł wykorzystywać wszystkie zasoby komputera,
 • gdy Twój laptop pracuje na baterii, wstrzymuje wszystkie czynności obciążające system, aby zapewnić dłuższy czas działania,
 • zapewnia skuteczną, aktywną ochronę utrzymując wysoką wydajność komputera,
 • szczegółowe skanowanie wykonuje wtedy, kiedy komputer nie jest używany

Sprawdź w sklepie:

Aby korzystało Ci się z niego jeszcze lepiej, ESET gwarantuje łatwą instalację i obsługę. Większość problemów rozwiążesz za pomocą jednego kliknięcia.

3.   Bitdefender Total Security

Ten program dba o najwyższą wydajność komputera, sprawdzi się więc bardzo dobrze na starym urządzeniu. Wykrywa i blokuje wszystkie rodzaje zagrożeń, bez spowolnień.

Co sprawia, że Bitdefender jest tak skuteczny i nie obciąża systemu?

 • efektywnie chroni dane w czasie rzeczywistym,
 • większość intensywnego skanowania wykonuje chmurze, dzięki czemu szybkość i wydajność systemu pozostaje niezmieniona,
 • poprawia działanie komputera dzięki zestawowi narzędzi do optymalizacji, które uruchomisz jednym kliknięciem,
 • automatycznie wykrywa, kiedy uruchamiasz program lub oglądasz film i w tym czasie zatrzymuje nieistotne działania w tle, powiadomienia i aktualizacje,
 • dostosowuje się do parametrów i ustawień Twojego komputera, by jak najefektywniej oszczędzać zasoby i zwiększyć szybkość urządzenia,
 • oszczędza zasoby baterii, wydłużając czas pracy bez ładowania,
 • wyjątkowo szybko skanuje pliki – uzyskuje najlepsze wyniki w branży,

Sprawdź w sklepie:

Bitdefender dba również, abyś nie spędzał godzin na zastanawianiu się, jak z niego korzystać. Zapewnia to m.in. funkcja Autopilot, która uczy się wzorców Twojego zachowania podczas korzystania z komputera i internetu. Dzięki temu, antywirus sam przygotuje rekomendacje dotyczące konfiguracji zabezpieczeń, dostosowane do Ciebie.

4.   Panda Dome Complete

Chcesz połączyć kompleksową ochronę z lepszą wydajnością komputera? Panda Dome Complete to świetny wybór. Pomimo wielu rozbudowanych funkcji nie spowalnia komputera, a nawet pomaga przyspieszyć jego działanie narzędziem do optymalizacji.

Jakie cechy sprawiają, że sprawdzi się na komputerze ze starszym systemem operacyjnym?

 • pełna ochrona antywirusowa w czasie rzeczywistym bez spowolnień,
 • funkcja CleanUp, służąca do optymalizacji komputera – przyspiesza jego działanie i usuwa zbędne dane, aby działał jak nowy,
 • tryb multimedia – podczas oglądania filmów czy prezentacji antywirus nie wyświetla powiadomień i nie aktualizuje się, dzięki czemu korzystasz ze wszystkich zasobów bez uciążliwych przerw,
 • backup w sieci – kopia zapasowa online zapewnia pełną ochronę najcenniejszych danych nawet w wypadku awarii,
 • maksymalne bezpieczeństwo przy zachowaniu wydajności urządzenia.

Sprawdź w sklepie:

Panda Dome Complete świetnie współpracuje nawet ze starszymi wersjami oprogramowania Microsoftu – Windows 7, Windows 8 i 8.1. Wybierając go, skorzystasz z bogactwa przydatnych funkcji, jak np. alarm antykradzieżowy, ochrona danych i tożsamości czy menedżer haseł, który zapamięta za Ciebie nawet najbardziej skomplikowane hasła i bezpiecznie je przechowa.

Na koniec jeszcze jedna rada – wybierając antywirus dla starego komputera, zwróć uwagę, czy posiada funkcję ochrony bankowości online. Dlaczego ta opcja jest tak ważna? Stare, niewspierane oprogramowanie posiada luki w zabezpieczeniach, których nie naprawią aktualizacje. Banki ostrzegają, że hakerzy wykradają dane logowania na konto z pomocą tych luk. Bez zabezpieczenia antywirusem możesz stracić wszystkie środki zgromadzone na Twoim rachunku. Na szczęście, wszystkie polecane przez nas programy dodatkowo chronią Twój login i hasło podczas logowania na stronie banku, abyś mógł spać spokojnie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza on KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?