niedziela, 16 czerwca, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAVGLiderzy testu programów antywirusowych

Liderzy testu programów antywirusowych

Najskuteczniejszymi programami antywirusowymi według AV-Comparatives są produkty Avira, Panda Security, Trend Micro oraz Bitdefender.

Test pakietów antywirusowych AV-Comparatives

lider-test-av-tabTo już kolejne dynamiczne badanie Real World Protection Test przeprowadzone przez ośrodek AV-Comparatives zajmujący się bezpieczeństwem IT. Charakteryzuje się ono najbardziej zbliżonymi warunkami do tych, z jakimi mają do czynienia użytkownicy urządzeń połączonych z Internetem, największą kompleksowością i wszechstronnością. Tym razem, w teście przeprowadzonym w sierpniu 2015 roku na komputerach z systemem Windows 7 oraz z zainstalowanymi popularnymi programami (np. Java, Adobe Flash itp.), pakiety antywirusowe musiały zmierzyć się z 403 różnorodnymi zagrożeniami podczas przeglądania stron internetowych zawierających złośliwe programy, których odwiedzenie mogło skutkować ukierunkowanymi atakami wykorzystującymi m.in. luki w oprogramowaniu.

Skuteczna ochrona i brak fałszywych alarmów

W teście Real World Protection Test wzięło udział 21 pakietów zabezpieczających w ich najbardziej aktualnych wersjach. Wśród nich znalazły się najpopularniejsze rozwiązania popularnych producentów oraz bezpłatne aplikacje służące do ochrony. Najważniejszym kryterium mającym wpływ na wynik badania była skuteczność w wykrywaniu wszystkich rodzajów zagrożeń internetowych. Specjaliści AV-Comparatives wskazali także na ilość uciążliwych dla użytkowników fałszywych alarmów, które zgłaszane były przez oprogramowanie, mimo że odwiedzane strony były bezpieczne i nie zawierały szkodliwej zawartości.

Zwycięzcy testu – Avira, Bitdefender, Panda oraz Trend Micro

Absolutnymi liderami sierpniowego testu okazały się cztery programy, które osiągnęły stuprocentową skuteczność ochrony. Są to: Avira Antivirus Pro, Bitdefender Internet Security, Panda Free Antivirus oraz Trend Micro Internet Security. Różnice między nimi to jedynie liczba zgłoszonych fałszywych alarmów – w przypadku Aviry był to 1 przypadek, Bitdefendera i Pandy – 2, a Trend Micro – 3.

To jednak nie koniec dobrych dla użytkowników wiadomości. Kolejnych 9 pakietów uzyskało równie zadowalający wynik powyżej 98% skuteczności w wykrywaniu zagrożeń. W tej grupie znalazły się m.in. Kaspersky Internet Security, Fortinet FortiClient, F-Secure Internet Security, AVG Internet Security, ESET Smart Security. Liczba fałszywych alarmów również okazała się niewielka – we wszystkich pakietach wahała się od 0 do 3 przypadków. Na tym tle niechlubnie wyróżniło się jedynie rozwiązanie F-Secure, które zgłosiło 11 takich przypadków.

Warto też wspomnieć, że wszystkie testowane programy okazały się skuteczniejsze niż oferowane przez Microsoft rozwiązanie wbudowane w system Windows. Warto więc skorzystać z oprogramowania antywirusowego, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. A wyniki Real World Protection Test mogą być świetną wskazówką przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego pakietu.

 

Źródło: av-comparatives.org

Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?