wtorek, 21 maja, 2024
32 220 35 21biuro@omegasoft.pl
spot_img
Strona głównaAVGSkuteczne antywirusy dla Windows 8.1

Skuteczne antywirusy dla Windows 8.1

Ośrodek AV-Test sprawdził działanie oprogramowania antywirusowego chroniącego urządzenia z systemem Windows 8.1.

Ochrona dla komputerów PC z Windows 8.1

windows 8-1 test av1Liczba zagrożeń dla komputerów osobistych z systemem Windows stale wzrasta. Instytut AV-Test szacuje, że w ciągu każdej sekundy na świecie pojawiają się 4 nowe próbki szkodliwego oprogramowania, zaś w ciągu bieżącego roku odnotował już w swojej bazie ponad 100 milionów wirusów. W obliczu takich niebezpieczeństw ochrona urządzeń oferowana przez programy typu Internet Security wydaje się być niezbędna. Każda czynność wykonywana na komputerze połączonym z Internetem, nawet zwykłe przeglądanie stron www, wiąże się bowiem z ogromnym ryzykiem zainfekowania szkodliwym oprogramowaniem.

Skuteczna ochrona przed zagrożeniami

Eksperci AV-Test poddali szczegółowemu badaniu 21 aplikacji służących do ochrony komputerów z Windows 8.1 oraz wbudowany w system Windows Defender. Wśród pakietów znalazły się zarówno rozwiązania darmowe, jak płatne.

Jak zwykle w przypadku testów AV-Test analizowano działanie programów w trzech kategoriach – skuteczności ochrony (wykrywania i blokowania zagrożeń), wydajności (wpływu na pracę chronionego urządzenia) i użyteczności (liczby zgłaszanych fałszywych alarmów). W każdej z nich pakiety mogły uzyskać maksymalnie po 6 punktów.

Tym razem rewelacyjnymi wynikami i osiągnięciem maksymalnych 18 punktów w teście mogą poszczycić się programy Avira Antivirus Pro, Bitdefender Internet Security i Kaspersky Internet Security. To jednak nie koniec dobrych informacji: kolejnych 7 pakietów osiągnęło wyjątkowo dobre rezultaty, zdobywając od 17 do 17,5 punktów (np. Norton Security, F-Secure Internet Security czy rozwiązanie Panda Security).

Test ten wykazał wyjątkowo wysoki poziom zabezpieczeń oferowanych przez oprogramowanie, które musiało zmierzyć się z 330 nowymi, jeszcze nieznanymi zagrożeniami oraz 45 tys. znanych szkodliwych programów. W tej szczególnie ważnej części badania dotyczącej skuteczności ochrony aż 11 produktów zdobyło maksymalnych 6 pkt, a tuż za nimi znalazło się 6 pakietów z równie dobrym wynikiem 5,5 pkt.

Efektywne i nieuciążliwe pakiety zabezpieczające

Druga część testu dotyczyła wydajności oprogramowania oraz obciążania systemu podczas aktywnej ochrony. Analizowano jego działanie podczas uruchomienia stron internetowych, pobierania plików, instalowania aplikacji i kopiowania danych. Tu wyniki nie były już tak jednolite, jak w przypadku skuteczności ochrony. Jednak wiele produktów dobrze poradziła sobie z tymi wyzwaniami, nie powodując spowolnień systemu, a jednocześnie gwarantując najwyższy poziom ochrony. W tej kategorii najlepiej poradziły sobie (oprócz trzech liderów testu): Norton Security, Trend Micro Internet Security czy F-Secure Internet Security.

AV-Test sprawdzał również szczególnie irytujące użytkowników zgłaszanie fałszywych alarmów podczas korzystania z ponad 500 bezpiecznych stron www oraz instalowania i uruchamiania kilkudziesięciu nieszkodliwych aplikacji. Tu pakiety mogą pochwalić się bardzo dobrymi rezultatami. Aż 15 rozwiązań antywirusowych zgłosiło od 0 do 2 alarmów otrzymując maksymalne 6 punktów. Wśród nich znalazły się: Kaspersky Internet Security, Bitdefender Internet Security, Avira Antivirus Pro, Norton Security, Panda Free Antivirus, AVG Internet Security, G Data Internet Security oraz ESET Smart Security.

Podsumowując wyniki najnowszego testu AV-Test można z ulgą stwierdzić, że stanowcza większość rozwiązań antywirusowych, mających zapewnić bezpieczeństwo użytkowników urządzeń z Windows 8.1 osiągnęło bardzo dobre wyniki. Na ich czele, z maksymalnymi notami we wszystkich kategoriach znalazły się Avira Antivirus Pro, Bitdefender Internet Security i Kaspersky Internet Security. Jednak aż 10 z 21 testowanych pakietów uzyskało świetny wynik od 17 do 18 punktów, zaś kolejnych 9 – od 14 do 16 pkt.

 

Źródło: av-test.org
Marcin

PODOBNE ARTYKUŁY

Popularne artykuły

Recent Comments

komputerowiec z sacza NA KTO CHCE NADGRYŹĆ JABŁKO?